Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

„ Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć , że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” Maria Skłodowska-Curie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

NASI MISTRZOWIE!!!

Email Drukuj PDF

22 i 27 kwietnia 2016 roku odbyły się najpierw Mistrzostwa Gminy Rogoźno, a potem Mistrzostwa Powiatu Obornickiego w piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych. Nasi chłopcy okazali się najpierw najlepszą drużyną Gminy Rogoźno, a następnie zostali mistrzami Powiatu Obornickiego. Naszą szkołę reprezentowali: Zjawiński Przemysław, Matoga Kai, Jessa Patryk, Gomulec Kacper, Krysztofiak Patryk, Kita Przemysław, Kledzik Przemysław, Gomulec Jakub, Mizera Miłosz, Wołczyński Krystian, Rohde Nikolas i Sierakowski Szymon pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego pana Dawida Kalffa. Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie rejonu.

 

Przygoda Miłosza z taekwon-do

Email Drukuj PDF

Dnia 24 kwietnia 2016r. na Uniwersytecie  Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji Taekwon-do. Uczestnikiem zawodów był również uczeń naszej szkoły Miłosz Bączkowski. Z ogromną satysfakcją przyjęliśmy wiadomość, że Miłosz odniósł duży sukces. Zajął II miejsce za walki miękkim kijem i III miejsce za techniki specjalne. Ponadto został adeptem miesiąca marca za co otrzymał puchar. Puchar był też nagrodą za zaangażowanie w treningach i postawę, która jest wzorem dla pozostałych ćwiczących. Serdecznie gratulujemy Miłoszowi i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

 

„Mniam, mniam”

Email Drukuj PDF

Dnia 14 kwietnia 2016 r. uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej z Gościejewa i Tarnowa obejrzeli spektakl kabaretowy pt. „Mniam, mniam”, który zaprezentowała grupa teatralna z Torunia. Przedstawienie poruszało problematykę zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia z elementami ekologii. Celem spektaklu było uświadomienie młodym odbiorcom, czym jest zdrowe jedzenie i jakie konsekwencje niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania. Barwna, wartka akcja dała oglądającym dużą porcję walorów edukacyjnych i była też świetną zabawą z aktorami.

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Pangea .

Email Drukuj PDF

Uczniowie klasy IV wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea, który jest organizowany przez Meridian International School w Warszawie we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu Vistula.

Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad sto tysięcy uczniów z niemal 3500 szkół. W roku 2016 w Polsce wzięło udział ponad 120000 uczestników. Dzięki temu, że konkurs jest dla uczestników całkowicie bezpłatny, udział w nim mogli wziąć wszyscy chętni uczniowie. W klasie czwartej, zgłosiło się do konkursu 15 uczniów. Organizowany był w dwóch etapach: etap szkolny koordynowany jest w szkołach przez nauczycieli przedmiotu (03.03.2016 r.), na etap finałowy najlepszych uczniów organizatorzy zapraszają do Warszawy i Wrocławia. Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Udział w tym konkursie pozwolił uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki.

Uczniom klasy czwartej życzymy powodzenie!!!

Zmieniony: Czwartek, 03 Marzec 2016 18:03
 

NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ- program edukacji antytytoniowej.

Email Drukuj PDF

Uczniowie klasy IV realizowali program „Nie pal przymnie, proszę”. Program był inicjowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z resortem edukacji i był realizowany na zajęciach wychowawczych oraz zajęciach komputerowych. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Na godzinach wychowawczych przeprowadziłam z uczniami rozmowy o szkodliwości biernego palenia. Uczniowie dowiedzieli się, że bierne palenie powoduje znacznie wyższe ryzyko pojawienia się takich chorób u dzieci jak astma, zapalenie oskrzeli, płuc i inne infekcje oddechowe. Uczniowie wzięli aktywny udział w dyskusji odnośnie tego, co mogą zrobić, gdy inne osoby przy nich palą. Uczniowie przyznali się, że często nie wiedzą w jaki sposób zwrócić uwagę dorosłym odnośnie palenia papierosów w ich towarzystwie, bardzo często się boją i nie poruszają tej kwestii stając się tym biernymi palaczami.  Ta sytuacja im przeszkadza, dlatego poprowadzenie zajęć o tejże tematyce było bardzo wskazane.  Uczniowie wykonali plakaty, które były odpowiedzią na pytanie „Co i dlaczego szkodzi naszemu zdrowiu?” oraz prace plastyczne pt. „Nie pal przy mnie, proszę!”. Na zajęciach komputerowych uczniowie wykonywali prezentacje multimedialne o szkodliwości palenia.

 

Zmieniony: Czwartek, 03 Marzec 2016 18:07
 

Sukces w Gminnym Konkursie Wiedzy o Przemyśle II

Email Drukuj PDF

22 kwietnia 2016r. w Liceum Ogólnokształcącym w Rogoźnie odbył się  zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Rogoźna i Stowarzyszenie „Baranek” Gminny Konkurs Wiedzy o Przemyśle II. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Rogoźna. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. Jego celem było pogłębienie wiedzy o królu Przemyśle II historycznie związanym z ziemią rogozińską w 720 rocznicę niechlubnej śmierci władcy zamordowanego przez Brandenburczyków w okolicach Rogoźna. W konkursie wzięło udział 26 uczestników, którzy rozwiązywali test zawierający 30 otwartych pytań dotyczących nie tylko życia, rządów, koronacji i śmierci króla, ale również czasów rozbicia dzielnicowego Polski. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się bardzo dużą wiedzą. Dlatego z ogromną niecierpliwością, ale jednocześnie nieukrywaną radością wysłuchaliśmy ogłoszenia przez komisję wyników. Gimnazjaliści z  naszej szkoły zajęli  trzy z pięciu nagrodzonych miejsc. Pierwsze  uzyskała Marta Stawszewska z klasy pierwszej i otrzymała w nagrodę tablet, Weronika Stefańska z klasy trzeciej zajęła trzecie miejsce i dostała cyfrowy aparat fotograficzny, natomiast Kamil Krüger z klasy drugiej za piąte miejsce nagrodę książkową – album o psach. Oprócz pięknych nagród  uczniom wręczono pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy młodzieży tak wysokich lokat, a pani  Wacławie Olenderskiej dziękujemy za wkład pracy włożony w przygotowanie gimnazjalistów do konkursu.

 

Przygoda z Teatrem.

Email Drukuj PDF

18 marca 2016r. z wielką uwagą i zaciekawieniem 42 uczniów klas IV – VI obejrzało przedstawienie pt. „Hobbit”. Podziwialiśmy wspaniałą grę aktorów, ich przepiękne stroje, a przede wszystkim efekty specjalne  tworzące swoisty klimat widowiska fantasy. Na wyróżnienie zasługiwały kreacje aktorskie następujących bohaterów: Smigola, Smauga i Gandalfa. Natomiast 24 uczniów klas gimnazjalnych obejrzało adaptację sztuki Moliera pt. „Skąpiec”. Niezwykła gra aktorska, muzyka oraz niesamowita postać Harpagona, który śmieszył do łez i wzbudzał współczucie, sprawiły, że spektakl należał do wyjątkowych.

 

Realizacja Programu Edukacji Globalnej Efekt Domina w klasie IV.

Email Drukuj PDF

W styczniu-lutym  2016 roku uczniowie klasy IV  realizowali Program Edukacji Globalnej Efekt Domina na godzinach wychowawczych na podstawie scenariuszy „Edukacja Globalna-Efekt Domina”. Celem tych zajęć było kształtowanie aktywnej postawy uczniów, przede wszystkim po to, aby mogli stawić czoło wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości. Scenariusze przygotowano na podstawie reportaży Efekt Domina, seria II, emitowanego wiosną 2015 roku w telewizji TVN. Lekcje pobudziły uczniów do refleksji nad problemami ważnymi w perspektywie jednostkowej, lokalnej, międzynarodowej i globalnej, wobec których człowiek nie powinien być obojętny. Tematyka lekcji dotyczyła różnych sytuacji życiowych osób, które nie z własnej winy żyją w warunkach  uniemożliwiających im zapewnienie podstawowych potrzeb życiowych, jak: potrzeba bezpieczeństwa, miłości, akceptacji, edukacji. Uczniowie poznali niełatwe losy bohaterów reportaży z cyklu Efekt Domina i szukali dodatkowych wiadomości, aby móc lepiej zrozumieć ich zachowanie  i problemy.

 Tematy zrealizowanych zajęć:

·         Dzieciństwo w Bangladeszu.

·         Choroba dziecka-znaczenie opieki hospicyjnej.

Na tych zajęciach uczniowie pogłębili wiedzę o otaczającym ich świecie, poznali jak żyją ludzie z innych obszarów kulturowych, uświadomili sobie jak zróżnicowane jest życie, również w Polsce. Uczniowie uświadomili sobie w jak trudnej sytuacji może znaleźć się człowiek i co dla  niego możemy zrobić, aby poprawić choć w minimalnym stopniu jego sytuację, dostrzegli znaczenie codziennych rzeczy w życiu takich jak woda, prąd, żywność, ubiór czy szansa edukacji, a nawet wyposażenie piórnika uczniowskiego.

Uczniowie współpracowali z projektem (popchnęli kostkę domina) poprzez:

napisanie maila do dziewczynki z Bangladeszu, przygotowanie gazetki klasowej o trudnej sytuacji dzieci w Bangladeszu, refleksję nad tym w jaki sposób można pomóc dzieciom w Bangladeszu. Włączyli się w przygotowanie własnoręczne robionych kartek z życzeniami świątecznymi dla nieuleczalnie chorego dziecka w Polsce.

Zmieniony: Czwartek, 03 Marzec 2016 18:06
 

Wszyscy bawią się wspaniale , jak co roku w karnawale.

Email Drukuj PDF

Karnawał to bardzo miła i kolorowa tradycja, przepełniona dziecięcą muzyką i wesołą zabawą. Ważnym elementem tego okresu; u nas w Oddziale Przedszkolnym w Tarnowie jest Balik Karnawałowy. Dla dzieci to dzień niezwykły, długo wyczekiwany i bardzo lubiany przez nasze pociechy, dostarczający im wiele radości i niezapomnianych przeżyć. W piątek 05.02.2016 już od rana nasze przedszkolne progi odwiedzili kolorowi przebierańcy. Zawitały Księżniczki, Biedronki,  Batmany i Rycerze. Był Klaun, Pippi, Rockowiec, Rajdowiec i Panie – Wesoła Małpka i Dobra Czarownica. Wszyscy bawili się wspaniale. Były konkursy taneczne, pokazy przebrań, słodko- owocowy poczęstunek i wybór Króla i Królowej Balu. Dzieci ogarnął tak cudowny nastrój, że nie chciały wracać do domów. Na osłodę, każde otrzymało; garść cukierków i  balonik do domu. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów, dzięki którym trudno było rozpoznać Naszych Milusińskich.

 


Strona 4 z 21
Reklama

Biuletyn Informacji Publcznej

Uroczystość Nadania Imienia Noblistów Polskich

Tygodniowy plan zajęć ważny od 04 września 2017 r.

Zapraszamy do galerii


Nobliści Polscy

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Kalendarz

luty 2014
Tpwścpsn
0512
063456789
0710111213141516
0817181920212223
092425262728

Nasze rysunki

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Projekt 4elt

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama