Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

„ Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć , że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” Maria Skłodowska-Curie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

Realizacja Programu Edukacji Globalnej Efekt Domina w klasie IV.

Email Drukuj PDF

W styczniu-lutym  2016 roku uczniowie klasy IV  realizowali Program Edukacji Globalnej Efekt Domina na godzinach wychowawczych na podstawie scenariuszy „Edukacja Globalna-Efekt Domina”. Celem tych zajęć było kształtowanie aktywnej postawy uczniów, przede wszystkim po to, aby mogli stawić czoło wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości. Scenariusze przygotowano na podstawie reportaży Efekt Domina, seria II, emitowanego wiosną 2015 roku w telewizji TVN. Lekcje pobudziły uczniów do refleksji nad problemami ważnymi w perspektywie jednostkowej, lokalnej, międzynarodowej i globalnej, wobec których człowiek nie powinien być obojętny. Tematyka lekcji dotyczyła różnych sytuacji życiowych osób, które nie z własnej winy żyją w warunkach  uniemożliwiających im zapewnienie podstawowych potrzeb życiowych, jak: potrzeba bezpieczeństwa, miłości, akceptacji, edukacji. Uczniowie poznali niełatwe losy bohaterów reportaży z cyklu Efekt Domina i szukali dodatkowych wiadomości, aby móc lepiej zrozumieć ich zachowanie  i problemy.

 Tematy zrealizowanych zajęć:

·         Dzieciństwo w Bangladeszu.

·         Choroba dziecka-znaczenie opieki hospicyjnej.

Na tych zajęciach uczniowie pogłębili wiedzę o otaczającym ich świecie, poznali jak żyją ludzie z innych obszarów kulturowych, uświadomili sobie jak zróżnicowane jest życie, również w Polsce. Uczniowie uświadomili sobie w jak trudnej sytuacji może znaleźć się człowiek i co dla  niego możemy zrobić, aby poprawić choć w minimalnym stopniu jego sytuację, dostrzegli znaczenie codziennych rzeczy w życiu takich jak woda, prąd, żywność, ubiór czy szansa edukacji, a nawet wyposażenie piórnika uczniowskiego.

Uczniowie współpracowali z projektem (popchnęli kostkę domina) poprzez:

napisanie maila do dziewczynki z Bangladeszu, przygotowanie gazetki klasowej o trudnej sytuacji dzieci w Bangladeszu, refleksję nad tym w jaki sposób można pomóc dzieciom w Bangladeszu. Włączyli się w przygotowanie własnoręczne robionych kartek z życzeniami świątecznymi dla nieuleczalnie chorego dziecka w Polsce.

Zmieniony: Czwartek, 03 Marzec 2016 18:06
 

Wszyscy bawią się wspaniale , jak co roku w karnawale.

Email Drukuj PDF

Karnawał to bardzo miła i kolorowa tradycja, przepełniona dziecięcą muzyką i wesołą zabawą. Ważnym elementem tego okresu; u nas w Oddziale Przedszkolnym w Tarnowie jest Balik Karnawałowy. Dla dzieci to dzień niezwykły, długo wyczekiwany i bardzo lubiany przez nasze pociechy, dostarczający im wiele radości i niezapomnianych przeżyć. W piątek 05.02.2016 już od rana nasze przedszkolne progi odwiedzili kolorowi przebierańcy. Zawitały Księżniczki, Biedronki,  Batmany i Rycerze. Był Klaun, Pippi, Rockowiec, Rajdowiec i Panie – Wesoła Małpka i Dobra Czarownica. Wszyscy bawili się wspaniale. Były konkursy taneczne, pokazy przebrań, słodko- owocowy poczęstunek i wybór Króla i Królowej Balu. Dzieci ogarnął tak cudowny nastrój, że nie chciały wracać do domów. Na osłodę, każde otrzymało; garść cukierków i  balonik do domu. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów, dzięki którym trudno było rozpoznać Naszych Milusińskich.

 

„ Jasełkowa Łezka- humoreska’

Email Drukuj PDF

Pod takim tytułem uczniowie kl Va i VI naszej szkoły, dnia 22 grudnia wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez Iwonę Chmielewską i Damianę Szumińską- Jabłońską. Aktorzy recytacją i śpiewem opowiedzieli historię narodzin Zbawiciela Jezusa.  Wcielili się w role ludzi, aniołów i zwierząt, którzy według tradycji byli świadkami tego wydarzenia. W stajence nieoczekiwanie pojawiły się myszy i kot, u którego dokonała się duchowa przemiana. Przedstawienie wprawiło publiczność w wesoły nastrój, by niebawem wzruszyć i znowu rozbawić. Widowni bardzo spodobały się piosenki i pastorałki urzekające prostotą, a przy tym radosne i wzruszające. Na zakończenie były życzenia Świąteczne i Noworoczne. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie uczniów i ich rodziców w przygotowanie przedstawienia.

 

Finał Szlachetnej Paczki

Email Drukuj PDF

W ubiegły weekend 12-13.12.2015 po raz 1 w Rogoźnie odbył się Finał Szlachetnej Paczki. Już kilka dni minęło od weekendu cudów SZLACHETNEJ PACZKI więc czas na małe podsumowania... Nasza Szkoła również włączyła się w aktywną walkę z biedą, poprzez mądrą pomoc dała jednej z rodzin impuls do działania. Uzbieraliśmy 7 kartonów różnych produktów, które ułatwią życie jakiejś rodzinie. Uczniowie i przedszkolaczki czynnie segregowali dary, oklejali kolorowe paczuszki, tworzyli prezenty pod kierownictwem dobrodusznych opiekunów. I tak nasze paczki ułatwią w najbliższym czasie życie jednej z rodzin. A na to wszytko w naszym Rejonie pracowało 16 wolontariuszy-Najlepsi SuperW - to oni dali impuls do zmiany 31 rodzinom, które włączyliśmy do projektu.
To oni przenieśli prawie 400 paczek, których wartość przekroczyła 90 tys. złotych.
To dzięki nim połączyliśmy w naszym rejonie ponad 910 darczyńców, a miedzy nimi uczniowie naszej Szkoły, którzy poświęcili swój czas, siły i energię by walczyć z biedą w naszej gminie za co serdecznie DZIĘKUJEMY!!!.

 

NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ- program edukacji antytytoniowej.

Email Drukuj PDF

Uczniowie klasy IV realizowali program „Nie pal przymnie, proszę”. Program był inicjowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z resortem edukacji i był realizowany na zajęciach wychowawczych oraz zajęciach komputerowych. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Na godzinach wychowawczych przeprowadziłam z uczniami rozmowy o szkodliwości biernego palenia. Uczniowie dowiedzieli się, że bierne palenie powoduje znacznie wyższe ryzyko pojawienia się takich chorób u dzieci jak astma, zapalenie oskrzeli, płuc i inne infekcje oddechowe. Uczniowie wzięli aktywny udział w dyskusji odnośnie tego, co mogą zrobić, gdy inne osoby przy nich palą. Uczniowie przyznali się, że często nie wiedzą w jaki sposób zwrócić uwagę dorosłym odnośnie palenia papierosów w ich towarzystwie, bardzo często się boją i nie poruszają tej kwestii stając się tym biernymi palaczami.  Ta sytuacja im przeszkadza, dlatego poprowadzenie zajęć o tejże tematyce było bardzo wskazane.  Uczniowie wykonali plakaty, które były odpowiedzią na pytanie „Co i dlaczego szkodzi naszemu zdrowiu?” oraz prace plastyczne pt. „Nie pal przy mnie, proszę!”. Na zajęciach komputerowych uczniowie wykonywali prezentacje multimedialne o szkodliwości palenia.

 

Zmieniony: Czwartek, 03 Marzec 2016 18:07
 

W podziękowaniu Dla Dziadków...

Email Drukuj PDF

„Dziś dla babci słońce mamy
I całuski dla dziadziusia.
Dziś życzenia wnuczek składa 
I piosenki śpiewa wnusia...”

             Dzień Babci i Dziadka na stale zapisał się w przedszkolnym kalendarzu jako czas świętowania. W piątek 15 stycznia o godz. 10.30 nasi kochani milusińscy przekonywali swoich Dziadków o swoich gorących uczuciach, prezentując program artystyczny „Dla Babci i Dziadka”. Z okazji tak ważnego Święta składaliśmy całuśne życzenia, śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wiersze, przedstawialiśmy skecze, rozdawaliśmy prezenciki i portrety naszych Gości. Były przebieranki i występ Przedszkolnego Boney M. Rodzice także nie zawiedli, ugościli Naszych Ukochanych słodkim poczęstunkiem i cieplutką kawusią. Za co bardzo DZIĘKUJEMY !!! Na koniec pragnę dodać, że w gronie naszych gości z punktu widzenia naszych przedszkolaków były Babcie o czerwonych i różowych oczach, lubiące gotować budynie i obiadki dla swoich wnuków, oraz oglądających tzw. „Sutanę”. Dziadkowie też byli wyjątkowi, noszący brązowe swetry, pijacy co nieco i lubiący granie na gitarze. Serdecznie wszystkim dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy za rok.

 

W świątecznym nastroju.

Email Drukuj PDF

Maluchy z Oddziału Przedszkolnego w Tarnowie czynnie przygotowują się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.  W czwartek 17 grudnia dzieci przygotowały w kąciku mały żłobek z Jezuskiem i siankiem, a następnie świąteczne stroiki dla swoich rodziców. Było mnóstwo bombek, brokatu, kolorowe ozdoby choinkowe, z których powstały przepiękne otoczone magią świąt stroiki na stół wigilijny.  W piątek 18 grudnia w salach przedszkolnych od rana rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Dzieci w odświętnych strojach przybyły do przedszkola na wspólną wigilię. Śpiewaliśmy przy żłobku, łamaliśmy się opłatkiem i zajadaliśmy się pierniczkami i ulubionymi przez dzieci mandarynkami, jabłuszkami i bananami. To nie koniec naszych świątecznych przygotowań, ponieważ we wtorek 22 grudnia pójdziemy na przedstawienie Jasełkowe, odbierzmy prezenciki od Św. Mikołaja i zaśpiewamy przygotowaną wcześniej piosenkę dla niego „Mój kochany Mikołaju.”

 

Wrażenia uczniów klasy III gimnazjum z wycieczki do Poznania

Email Drukuj PDF
Dnia 2 grudnia 2015r. wybraliśmy się wraz z wychowawczynią p.Olenderską i p. Błażejewską, na wycieczkę do Poznania. Zanim jednak do tego doszło otrzymaliśmy od Pani Dyrektor zadanie: przygotowanie pełnej dokumentacji wyjazdu. Sądzimy, że wywiązaliśmy się w 100 procentach. Oprócz szczegółowego planu wycieczki i kosztorysu do dokumentacji dołączyliśmy mapy fragmentów Poznania z uwzględnieniem Bramy Poznania, Ostrowa Tumskiego, Malty oraz szczegółowy rozkład jazdy tramwaju nr 6. Nasz wyjazd był nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie „Super klasa” w roku szkolnym 2014/2015. Nadszedł wreszcie oczekiwany przez nas dzień wyjazdu. Wszyscy zebraliśmy się o godz. 7.10 na dworcu PKP w Rogoźnie. Po godzinnej przejażdżce pociągiem dotarliśmy na miejsce. Pierwszym naszym zadaniem był zakup biletów tramwajowych w biletomacie. Właśnie tym środkiem transportu mieliśmy dotrzeć do „Bramy Poznania” – nowoczesnego budynku z centrum multimedialnym, w którym poznaliśmy historię państwa polskiego od czasów pogańskich i początków państwa za panowania Mieszka I do czasów współczesnych. W poszerzeniu wiedzy pomogła nam pani przewodnik. Niektórzy świetnie się bawili przewracając karty książek elektronicznych i oglądając makietę Poznania od spodu drepcząc na „czworaka” pod makietą. Na koniec tej części wycieczki zwiedziliśmy jeszcze Ostrów Tumski. Następnie udaliśmy się spacerkiem do centrum handlowego Malta. Nasze żołądki powiedziały, że należy się teraz coś dla ciała. Każdy wybierał posiłek zgodnie z własnym gustem kulinarnym. Do czasu rozpoczęcia filmów zwiedzaliśmy zakątki Galerii Malta. O godzinie 13.30 pięcioosobowa grupa pod opieką p. Błażejewskiej udała się na film pt.: „Igrzyska Śmierci: Kosogłos cz.2” , natomiast druga grupa z p. Olenderską o godz. 14.15 obejrzała polską komedię pt.: „Listy do M. 2”. Po skończonych seansach wyruszyliśmy na przystanek tramwajowy, aby dotrzeć do kolejnego centrum handlowego, znajdującego się przy dworcu PKP – Poznań City Center. Na miejscu przez około dwie godziny zwiedzaliśmy dworzec kolejowy, dworzec autobusowy, galerię. Oczywiście zrobiliśmy drobne zakupy, a żeby rodzice nie posądzili nas o zbyt dużą oszczędność resztę pieniędzy straciliśmy na drobne przekąski (na duże już nie starczyło pieniędzy). O godzinie 19.00 wszyscy byliśmy już w pociągu, który zmierzał do Rogoźna, a po godzinie drogi dotarliśmy na miejsce. Pomimo ogarniającego zmęczenia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu i szczęśliwi z możliwości oderwania się od codziennej nauki i obowiązków. Byliśmy też wdzięczni Pani dyrektor, że nagrodziła nasz ubiegłoroczny wysiłek i zwycięstwo w konkursie „Super klasa” częściowym sfinansowaniem naszej wyprawy. Dziękujemy
Zmieniony: Poniedziałek, 14 Grudzień 2015 09:49
 


Strona 5 z 24
Reklama

Biuletyn Informacji Publcznej

Uroczystość Nadania Imienia Noblistów Polskich

Tygodniowy plan zajęć ważny od 04 września 2017 r.

Zapraszamy do galerii


Nobliści Polscy

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Kalendarz

marzec 2014
Tpwścpsn
0912
103456789
1110111213141516
1217181920212223
1324252627282930
1431

Nasze rysunki

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Projekt 4elt

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama