Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

„ Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć , że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” Maria Skłodowska-Curie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

W podziękowaniu Dla Dziadków...

Email Drukuj PDF

„Dziś dla babci słońce mamy
I całuski dla dziadziusia.
Dziś życzenia wnuczek składa 
I piosenki śpiewa wnusia...”

             Dzień Babci i Dziadka na stale zapisał się w przedszkolnym kalendarzu jako czas świętowania. W piątek 15 stycznia o godz. 10.30 nasi kochani milusińscy przekonywali swoich Dziadków o swoich gorących uczuciach, prezentując program artystyczny „Dla Babci i Dziadka”. Z okazji tak ważnego Święta składaliśmy całuśne życzenia, śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wiersze, przedstawialiśmy skecze, rozdawaliśmy prezenciki i portrety naszych Gości. Były przebieranki i występ Przedszkolnego Boney M. Rodzice także nie zawiedli, ugościli Naszych Ukochanych słodkim poczęstunkiem i cieplutką kawusią. Za co bardzo DZIĘKUJEMY !!! Na koniec pragnę dodać, że w gronie naszych gości z punktu widzenia naszych przedszkolaków były Babcie o czerwonych i różowych oczach, lubiące gotować budynie i obiadki dla swoich wnuków, oraz oglądających tzw. „Sutanę”. Dziadkowie też byli wyjątkowi, noszący brązowe swetry, pijacy co nieco i lubiący granie na gitarze. Serdecznie wszystkim dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy za rok.

 

„ Jasełkowa Łezka- humoreska’

Email Drukuj PDF

Pod takim tytułem uczniowie kl Va i VI naszej szkoły, dnia 22 grudnia wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez Iwonę Chmielewską i Damianę Szumińską- Jabłońską. Aktorzy recytacją i śpiewem opowiedzieli historię narodzin Zbawiciela Jezusa.  Wcielili się w role ludzi, aniołów i zwierząt, którzy według tradycji byli świadkami tego wydarzenia. W stajence nieoczekiwanie pojawiły się myszy i kot, u którego dokonała się duchowa przemiana. Przedstawienie wprawiło publiczność w wesoły nastrój, by niebawem wzruszyć i znowu rozbawić. Widowni bardzo spodobały się piosenki i pastorałki urzekające prostotą, a przy tym radosne i wzruszające. Na zakończenie były życzenia Świąteczne i Noworoczne. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie uczniów i ich rodziców w przygotowanie przedstawienia.

 

Finał Szlachetnej Paczki

Email Drukuj PDF

W ubiegły weekend 12-13.12.2015 po raz 1 w Rogoźnie odbył się Finał Szlachetnej Paczki. Już kilka dni minęło od weekendu cudów SZLACHETNEJ PACZKI więc czas na małe podsumowania... Nasza Szkoła również włączyła się w aktywną walkę z biedą, poprzez mądrą pomoc dała jednej z rodzin impuls do działania. Uzbieraliśmy 7 kartonów różnych produktów, które ułatwią życie jakiejś rodzinie. Uczniowie i przedszkolaczki czynnie segregowali dary, oklejali kolorowe paczuszki, tworzyli prezenty pod kierownictwem dobrodusznych opiekunów. I tak nasze paczki ułatwią w najbliższym czasie życie jednej z rodzin. A na to wszytko w naszym Rejonie pracowało 16 wolontariuszy-Najlepsi SuperW - to oni dali impuls do zmiany 31 rodzinom, które włączyliśmy do projektu.
To oni przenieśli prawie 400 paczek, których wartość przekroczyła 90 tys. złotych.
To dzięki nim połączyliśmy w naszym rejonie ponad 910 darczyńców, a miedzy nimi uczniowie naszej Szkoły, którzy poświęcili swój czas, siły i energię by walczyć z biedą w naszej gminie za co serdecznie DZIĘKUJEMY!!!.

 

Happening Szlachetnej Paczki

Email Drukuj PDF

W sobotnie przedpołudnie 28 listopada w Rogoźnie po raz pierwszy, a w Polsce po raz 15 rozpoczęliśmy kampanię Szlachetnej Paczki działającej przy Stowarzyszeniu WIOSNA. Od godziny 9.30 wolontariusze wraz z uczennicami Zespołu Szkół w Gościejewie rozpoczęli marsz ulicami miasta, mający na celu poszukiwanie DARCZYŃCÓW dla potrzebujących rodzin. Spacer zakończył się przed Biedronką grą uliczną, malowaniem twarzy i wspólnym z uczennicami tańcem promującym Paczkę. Serdecznie dziękujemy dziewczynom za pomoc i wsparcie i zachęcamy do podzielenia się sercem.

Zmieniony: Wtorek, 08 Grudzień 2015 18:32
 

Etap I - XXIII Konkursu „Złota Żaba” rozstrzygnięty!

Email Drukuj PDF
Fundacja Edukacji Społecznej EKOS jest organizatorem XXIII Konkursu dla Uczniów Gimnazjów „Złota Żaba” w którym wzięliśmy udział po raz pierwszy. Do II etapu - międzyszkolnego zakwalifikowała się Weronika Stefańska uczennica klasy III gimnazjum. Uzyskała największa liczbę punktów w szkole. Gratulujemy i życzymy powodzenia w marcu 2016 roku w Swarzędzu.
Zmieniony: Niedziela, 13 Grudzień 2015 17:45
 

W świątecznym nastroju.

Email Drukuj PDF

Maluchy z Oddziału Przedszkolnego w Tarnowie czynnie przygotowują się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.  W czwartek 17 grudnia dzieci przygotowały w kąciku mały żłobek z Jezuskiem i siankiem, a następnie świąteczne stroiki dla swoich rodziców. Było mnóstwo bombek, brokatu, kolorowe ozdoby choinkowe, z których powstały przepiękne otoczone magią świąt stroiki na stół wigilijny.  W piątek 18 grudnia w salach przedszkolnych od rana rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Dzieci w odświętnych strojach przybyły do przedszkola na wspólną wigilię. Śpiewaliśmy przy żłobku, łamaliśmy się opłatkiem i zajadaliśmy się pierniczkami i ulubionymi przez dzieci mandarynkami, jabłuszkami i bananami. To nie koniec naszych świątecznych przygotowań, ponieważ we wtorek 22 grudnia pójdziemy na przedstawienie Jasełkowe, odbierzmy prezenciki od Św. Mikołaja i zaśpiewamy przygotowaną wcześniej piosenkę dla niego „Mój kochany Mikołaju.”

 

Wrażenia uczniów klasy III gimnazjum z wycieczki do Poznania

Email Drukuj PDF
Dnia 2 grudnia 2015r. wybraliśmy się wraz z wychowawczynią p.Olenderską i p. Błażejewską, na wycieczkę do Poznania. Zanim jednak do tego doszło otrzymaliśmy od Pani Dyrektor zadanie: przygotowanie pełnej dokumentacji wyjazdu. Sądzimy, że wywiązaliśmy się w 100 procentach. Oprócz szczegółowego planu wycieczki i kosztorysu do dokumentacji dołączyliśmy mapy fragmentów Poznania z uwzględnieniem Bramy Poznania, Ostrowa Tumskiego, Malty oraz szczegółowy rozkład jazdy tramwaju nr 6. Nasz wyjazd był nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie „Super klasa” w roku szkolnym 2014/2015. Nadszedł wreszcie oczekiwany przez nas dzień wyjazdu. Wszyscy zebraliśmy się o godz. 7.10 na dworcu PKP w Rogoźnie. Po godzinnej przejażdżce pociągiem dotarliśmy na miejsce. Pierwszym naszym zadaniem był zakup biletów tramwajowych w biletomacie. Właśnie tym środkiem transportu mieliśmy dotrzeć do „Bramy Poznania” – nowoczesnego budynku z centrum multimedialnym, w którym poznaliśmy historię państwa polskiego od czasów pogańskich i początków państwa za panowania Mieszka I do czasów współczesnych. W poszerzeniu wiedzy pomogła nam pani przewodnik. Niektórzy świetnie się bawili przewracając karty książek elektronicznych i oglądając makietę Poznania od spodu drepcząc na „czworaka” pod makietą. Na koniec tej części wycieczki zwiedziliśmy jeszcze Ostrów Tumski. Następnie udaliśmy się spacerkiem do centrum handlowego Malta. Nasze żołądki powiedziały, że należy się teraz coś dla ciała. Każdy wybierał posiłek zgodnie z własnym gustem kulinarnym. Do czasu rozpoczęcia filmów zwiedzaliśmy zakątki Galerii Malta. O godzinie 13.30 pięcioosobowa grupa pod opieką p. Błażejewskiej udała się na film pt.: „Igrzyska Śmierci: Kosogłos cz.2” , natomiast druga grupa z p. Olenderską o godz. 14.15 obejrzała polską komedię pt.: „Listy do M. 2”. Po skończonych seansach wyruszyliśmy na przystanek tramwajowy, aby dotrzeć do kolejnego centrum handlowego, znajdującego się przy dworcu PKP – Poznań City Center. Na miejscu przez około dwie godziny zwiedzaliśmy dworzec kolejowy, dworzec autobusowy, galerię. Oczywiście zrobiliśmy drobne zakupy, a żeby rodzice nie posądzili nas o zbyt dużą oszczędność resztę pieniędzy straciliśmy na drobne przekąski (na duże już nie starczyło pieniędzy). O godzinie 19.00 wszyscy byliśmy już w pociągu, który zmierzał do Rogoźna, a po godzinie drogi dotarliśmy na miejsce. Pomimo ogarniającego zmęczenia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu i szczęśliwi z możliwości oderwania się od codziennej nauki i obowiązków. Byliśmy też wdzięczni Pani dyrektor, że nagrodziła nasz ubiegłoroczny wysiłek i zwycięstwo w konkursie „Super klasa” częściowym sfinansowaniem naszej wyprawy. Dziękujemy
Zmieniony: Poniedziałek, 14 Grudzień 2015 09:49
 

Szkolne Andrzejki

Email Drukuj PDF
Jak co roku w przedszkolu świętowaliśmy tradycję Andrzejkowych Wróżb. Wspólnie z klasą IIB bawiliśmy się w cudownym magicznym nastroju. Było losowanie przyszłego zawodu, wróżenie czy szybko założymy rodzinę, czy będziemy pobożni, czy bogaci. Na czerwonych sercach wybieraliśmy imię przyszłego towarzysza życia. Buty też przechodziły próg. Najwięcej radości przyniósł dzieciom taniec w parze z balonikiem. Były owocowe desery przygotowane przez Rodziców i zdrowe nektary pomarańczowe, za które serdecznie dziękujemy i zapraszamy do nas za rok.
25 listopada 2015r. uczniowie klas IV – VI bawili się na zorganizowanej przez wychowawców i Samorząd Uczniowski dyskotece andrzejkowej. Zabawa odbyła się w budynku szkoły w Tarnowie. Były tańce, pląsy i zabawy przy muzyce, a także wróżby. Dziewczęta z klasy Va „przepowiadały” przyszłość, wykorzystując następujące wróżby: „Kubki przyszłości”, „Mowa kwiatów”, „Magia kolorów”, „Tajemnicze liczby”. Tradycyjnie najwięcej emocji wywołały „Serca z imionami”, które „wróżyły” imię przyszłego ukochanego lub ukochanej. Spotkanie uczniów starszych klas szkoły podstawowej, było kolejną okazją integracji tej grupy wiekowej oraz kultywowaniem wśród uczniów tradycji andrzejkowych spotkań.
26 listopada 2015 roku uczniowie klas I – III gimnazjum uczestniczyli w integracyjnej zabawie z okazji andrzejek zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.W czasie tego magicznego wieczoru odbyły się wróżby, można było wysłuchać przepowiedni. Niewątpliwą atrakcją był konkurs taneczny, który wygrała klasa III. Wszyscy wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty. Dyskoteka zakończyła się o godz. 19.00, choć przykro było kończyć tak udaną zabawę. Uczniowie wychodzili zadowoleni, z nadzieją, że to nie ostatnia taka dyskoteka…
Zmieniony: Niedziela, 13 Grudzień 2015 17:43
 

Konkurs

Email Drukuj PDF

26 listopada 2015r. w Bibliotece Publicznej w Rogoźnie odbył się zorganizowany przez Rogozińskie Centrum Kultury XVI Powiatowy Konkurs „Dzieje Wielkopolski w podaniach i legendach”. Konkurs skierowany był do uczniów klas piątych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Va wyłonieni w eliminacjach międzyklasowych: Wiktoria Klimas, Kamil Knap i Angelika Ratajszczak. Uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością dziesięciu legend wskazanych przez organizatora. Zmagania konkursowe składały się z dwóch etapów: testu z pytaniami i krzyżówki. Do drugiego etapu (rozwiązywania krzyżówki) zakwalifikowała się Angelika Ratajszczak. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki za udział w konkursie. Dla całej trójki uczniów wyjazd na konkurs był dużym przeżyciem. Szkoda, że nie udało się zdobyć miejsc na podium.

 


Strona 5 z 21
Reklama

Biuletyn Informacji Publcznej

Uroczystość Nadania Imienia Noblistów Polskich

Tygodniowy plan zajęć ważny od 04 września 2017 r.

Zapraszamy do galerii


Nobliści Polscy

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Kalendarz

luty 2014
Tpwścpsn
0512
063456789
0710111213141516
0817181920212223
092425262728

Nasze rysunki

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Projekt 4elt

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama