Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

„ Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć , że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” Maria Skłodowska-Curie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

Happening Szlachetnej Paczki

Email Drukuj PDF

W sobotnie przedpołudnie 28 listopada w Rogoźnie po raz pierwszy, a w Polsce po raz 15 rozpoczęliśmy kampanię Szlachetnej Paczki działającej przy Stowarzyszeniu WIOSNA. Od godziny 9.30 wolontariusze wraz z uczennicami Zespołu Szkół w Gościejewie rozpoczęli marsz ulicami miasta, mający na celu poszukiwanie DARCZYŃCÓW dla potrzebujących rodzin. Spacer zakończył się przed Biedronką grą uliczną, malowaniem twarzy i wspólnym z uczennicami tańcem promującym Paczkę. Serdecznie dziękujemy dziewczynom za pomoc i wsparcie i zachęcamy do podzielenia się sercem.

Zmieniony: Wtorek, 08 Grudzień 2015 18:32
 

Etap I - XXIII Konkursu „Złota Żaba” rozstrzygnięty!

Email Drukuj PDF
Fundacja Edukacji Społecznej EKOS jest organizatorem XXIII Konkursu dla Uczniów Gimnazjów „Złota Żaba” w którym wzięliśmy udział po raz pierwszy. Do II etapu - międzyszkolnego zakwalifikowała się Weronika Stefańska uczennica klasy III gimnazjum. Uzyskała największa liczbę punktów w szkole. Gratulujemy i życzymy powodzenia w marcu 2016 roku w Swarzędzu.
Zmieniony: Niedziela, 13 Grudzień 2015 17:45
 

XXIII Konkurs „Złota Żaba”

Email Drukuj PDF

Dnia 18 listopada 2015 roku uczniowie klasy drugiej i trzeciej gimnazjum wzięli udział w Konkursie w Dziedzinie Literatury i Języka Polskiego „Złota Żaba” organizowanym przez Fundację Edukacji Społecznej „EKOS”. Eliminacje na etapie szkolnym polegały na wykonaniu zadań łączących wiedzę z umiejętnością logicznego i niestereotypowego myślenia oraz poszukiwania alternatywnych rozwiązań problemów. Wymagały też od uczestników opanowania umiejętności posłużenia się internetowymi formami wyszukiwania informacji i kontaktowania się z organizatorem. Uczniowie znaleźli się w gronie 2959 uczestników, którzy wzięli udział w rywalizacji o laury „Złotej Żaby”. Wierzę, że rozwiązywanie zadań konkursowych było dla wszystkich dobrą i pouczającą zabawą. Wyniki zmagań językowych niebawem.

 

Kulturalne wydarzenie tygodnia .

Email Drukuj PDF

Spotkanie z aktorami Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

„Czerwony Kapturek” …

Ten tytuł kojarzy zapewne każdy dorosły i prawie każde dziecko. A jednak…każda interpretacja tej bajki wnosi coś nowego.  I tak było tym razem: 6 listopada br. 91 uczniów klas 0-3 Naszej Szkoły mogło  poznać kolejną Jej wersję przedstawioną przez  aktorów Teatru Wrocławskiego. Scena RCK zamieniła się w kolorowy las, a aktorzy swoją profesjonalną grą przenieśli widzów w krainę bajki, w której dobro zwycięża zło, wszystko dobrze się kończy, a jakby emocji było mało, to aktorzy zapraszają widzów do wspólnej piosenki i zabawy. Gromkie brawa i uśmiech na twarzach dzieci oraz nucona w drodze powrotnej melodia przewodniej piosenki świadczą o tym, że „stary – nowy” Czerwony Kapturek – wart był kolejnej odsłony.

 „Alcybiades”  oraz „Balladyna”…

Tego samego dnia 32 uczniów klas Va, Vb i VI szkoły podstawowej obejrzało przedstawienie „Alcybiades”, a młodzież gimnazjalna (41 uczniów) obejrzała spektakl pt. „Balladyna”, przypominający wielkie dzieło Juliusza Słowackiego. Podczas inscenizacji było wesoło za sprawą Grabca, magicznie dzięki królowej i patriotycznie przez Kirkora oraz wesoło dzięki występowi, który wzbudziła Skierka - Weronika Stefańska z klasy III gimnazjum. Dziękujemy za spotkanie aktorom Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia i oczekujemy na kolejny spektakl.

 

 

Szkolne Andrzejki

Email Drukuj PDF
Jak co roku w przedszkolu świętowaliśmy tradycję Andrzejkowych Wróżb. Wspólnie z klasą IIB bawiliśmy się w cudownym magicznym nastroju. Było losowanie przyszłego zawodu, wróżenie czy szybko założymy rodzinę, czy będziemy pobożni, czy bogaci. Na czerwonych sercach wybieraliśmy imię przyszłego towarzysza życia. Buty też przechodziły próg. Najwięcej radości przyniósł dzieciom taniec w parze z balonikiem. Były owocowe desery przygotowane przez Rodziców i zdrowe nektary pomarańczowe, za które serdecznie dziękujemy i zapraszamy do nas za rok.
25 listopada 2015r. uczniowie klas IV – VI bawili się na zorganizowanej przez wychowawców i Samorząd Uczniowski dyskotece andrzejkowej. Zabawa odbyła się w budynku szkoły w Tarnowie. Były tańce, pląsy i zabawy przy muzyce, a także wróżby. Dziewczęta z klasy Va „przepowiadały” przyszłość, wykorzystując następujące wróżby: „Kubki przyszłości”, „Mowa kwiatów”, „Magia kolorów”, „Tajemnicze liczby”. Tradycyjnie najwięcej emocji wywołały „Serca z imionami”, które „wróżyły” imię przyszłego ukochanego lub ukochanej. Spotkanie uczniów starszych klas szkoły podstawowej, było kolejną okazją integracji tej grupy wiekowej oraz kultywowaniem wśród uczniów tradycji andrzejkowych spotkań.
26 listopada 2015 roku uczniowie klas I – III gimnazjum uczestniczyli w integracyjnej zabawie z okazji andrzejek zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.W czasie tego magicznego wieczoru odbyły się wróżby, można było wysłuchać przepowiedni. Niewątpliwą atrakcją był konkurs taneczny, który wygrała klasa III. Wszyscy wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty. Dyskoteka zakończyła się o godz. 19.00, choć przykro było kończyć tak udaną zabawę. Uczniowie wychodzili zadowoleni, z nadzieją, że to nie ostatnia taka dyskoteka…
Zmieniony: Niedziela, 13 Grudzień 2015 17:43
 

Konkurs

Email Drukuj PDF

26 listopada 2015r. w Bibliotece Publicznej w Rogoźnie odbył się zorganizowany przez Rogozińskie Centrum Kultury XVI Powiatowy Konkurs „Dzieje Wielkopolski w podaniach i legendach”. Konkurs skierowany był do uczniów klas piątych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Va wyłonieni w eliminacjach międzyklasowych: Wiktoria Klimas, Kamil Knap i Angelika Ratajszczak. Uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością dziesięciu legend wskazanych przez organizatora. Zmagania konkursowe składały się z dwóch etapów: testu z pytaniami i krzyżówki. Do drugiego etapu (rozwiązywania krzyżówki) zakwalifikowała się Angelika Ratajszczak. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki za udział w konkursie. Dla całej trójki uczniów wyjazd na konkurs był dużym przeżyciem. Szkoda, że nie udało się zdobyć miejsc na podium.

 

V Gminny Konkurs Recytatorski „W hołdzie Ojczyźnie”

Email Drukuj PDF

Dnia 09 listopada 2015 roku w poniedziałek w Gimnazjum nr 1 im. Mazurka Dąbrowskiego w Rogoźnie odbył się V Gminny Konkurs Recytatorski pt. ,,W hołdzie Ojczyźnie''. Do konkursu o miano najlepszych recytatorów w gminie stanęli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dzięki nim mogliśmy wysłuchać utworów o tematyce patriotycznej. Naszą szkołę podstawową reprezentowały uczennice klasy IV: Katarzyna Dąbrowska recytowała wiersz Antoniego Słonimskiego „Polska”, a Jessica Woźniak zaprezentowała utwór Tadeusza Różewicza pod tytułem ,,Oblicze ojczyzny''. Przedstawicielką gimnazjum była uczennica klasy I  Marta Staszewska, która recytacją utworu Jerzego Ficowskiego pt. „Tutaj” zdobyła trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy. Wszystkie uczestniczki otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy.

 

 

Wystartował ogólnopolski konkurs

Email Drukuj PDF

Wystartował ogólnopolski konkurs

„Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie” Uczniowie IV klasy Zespołu Szkół w Gościejewie w  konkursie!!!

Uczniowie klasy IV naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przez  Grupę Wirtualna Polska Ogólnopolskim Konkursie „Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie”, objętym patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Szkoły biorące udział w konkursie mogą wygrać wyposażenie szkolnych sal informatycznych w wysokiej jakości sprzęt komputerowy.

„ Internet stał się naszą codziennością i korzystają z niego coraz młodsi Polacy. Tym ważniejsze staje się zatem uczenie ich mądrego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów sieci – mówi Karolina Malewicz, Brand Manager Grupy WP, koordynator przedsięwzięcia. – W Wirtualnej Polsce, która jest największym polskim dostawcą usług poczty elektronicznej, posiadamy wiedzę i doświadczenie, odpowiednie, by pomóc uczniom wkroczyć w świat bezpiecznego korzystania z poczty email. – dodaje.”

Projekt edukacyjny Grupy WP kładzie nacisk na rozwijanie praktycznych umiejętności, jak zakładanie skrzynki e-mail oraz kwestie zachowania bezpieczeństwa w internecie. Pierwszy jego etap polegał na przeprowadzeniu lekcji dotyczącej odpowiedzialnego korzystania z poczty elektronicznej, według scenariusza przygotowanego przez Grupę WP i zaaprobowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z pierwszym etapem nasze uczniowie świetnie dali dobie radę. Lekcja była bardzo ciekawa i uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem .Bardzo cenna była pomoc starszych uczniów z III klasy gimnazjum. Natomiast drugi to rozwiązanie zadania konkursowego, które ma na celu zwrócenie uwagi uczniów, w nieszablonowy i ciekawy sposób, na zagadnienia ochrony danych osobowych w sieci.

Dwie szkoły reprezentowane przez zwycięskie zespoły otrzymają tablety z klawiaturą, przystosowane do nauki w szkole. Wyposażone zostanie też dodatkowo stanowisko pracy nauczyciela.

Życzymy powodzenia!!!

Zmieniony: Wtorek, 24 Listopad 2015 11:34
 


Strona 6 z 24
Reklama

Biuletyn Informacji Publcznej

Uroczystość Nadania Imienia Noblistów Polskich

Tygodniowy plan zajęć ważny od 04 września 2017 r.

Zapraszamy do galerii


Nobliści Polscy

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Kalendarz

marzec 2014
Tpwścpsn
0912
103456789
1110111213141516
1217181920212223
1324252627282930
1431

Nasze rysunki

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Projekt 4elt

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama