Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

„ Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć , że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” Maria Skłodowska-Curie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

XXIII Konkurs „Złota Żaba”

Email Drukuj PDF

Dnia 18 listopada 2015 roku uczniowie klasy drugiej i trzeciej gimnazjum wzięli udział w Konkursie w Dziedzinie Literatury i Języka Polskiego „Złota Żaba” organizowanym przez Fundację Edukacji Społecznej „EKOS”. Eliminacje na etapie szkolnym polegały na wykonaniu zadań łączących wiedzę z umiejętnością logicznego i niestereotypowego myślenia oraz poszukiwania alternatywnych rozwiązań problemów. Wymagały też od uczestników opanowania umiejętności posłużenia się internetowymi formami wyszukiwania informacji i kontaktowania się z organizatorem. Uczniowie znaleźli się w gronie 2959 uczestników, którzy wzięli udział w rywalizacji o laury „Złotej Żaby”. Wierzę, że rozwiązywanie zadań konkursowych było dla wszystkich dobrą i pouczającą zabawą. Wyniki zmagań językowych niebawem.

 

V Gminny Konkurs Recytatorski „W hołdzie Ojczyźnie”

Email Drukuj PDF

Dnia 09 listopada 2015 roku w poniedziałek w Gimnazjum nr 1 im. Mazurka Dąbrowskiego w Rogoźnie odbył się V Gminny Konkurs Recytatorski pt. ,,W hołdzie Ojczyźnie''. Do konkursu o miano najlepszych recytatorów w gminie stanęli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dzięki nim mogliśmy wysłuchać utworów o tematyce patriotycznej. Naszą szkołę podstawową reprezentowały uczennice klasy IV: Katarzyna Dąbrowska recytowała wiersz Antoniego Słonimskiego „Polska”, a Jessica Woźniak zaprezentowała utwór Tadeusza Różewicza pod tytułem ,,Oblicze ojczyzny''. Przedstawicielką gimnazjum była uczennica klasy I  Marta Staszewska, która recytacją utworu Jerzego Ficowskiego pt. „Tutaj” zdobyła trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy. Wszystkie uczestniczki otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy.

 

 

Wystartował ogólnopolski konkurs

Email Drukuj PDF

Wystartował ogólnopolski konkurs

„Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie” Uczniowie IV klasy Zespołu Szkół w Gościejewie w  konkursie!!!

Uczniowie klasy IV naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przez  Grupę Wirtualna Polska Ogólnopolskim Konkursie „Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie”, objętym patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Szkoły biorące udział w konkursie mogą wygrać wyposażenie szkolnych sal informatycznych w wysokiej jakości sprzęt komputerowy.

„ Internet stał się naszą codziennością i korzystają z niego coraz młodsi Polacy. Tym ważniejsze staje się zatem uczenie ich mądrego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów sieci – mówi Karolina Malewicz, Brand Manager Grupy WP, koordynator przedsięwzięcia. – W Wirtualnej Polsce, która jest największym polskim dostawcą usług poczty elektronicznej, posiadamy wiedzę i doświadczenie, odpowiednie, by pomóc uczniom wkroczyć w świat bezpiecznego korzystania z poczty email. – dodaje.”

Projekt edukacyjny Grupy WP kładzie nacisk na rozwijanie praktycznych umiejętności, jak zakładanie skrzynki e-mail oraz kwestie zachowania bezpieczeństwa w internecie. Pierwszy jego etap polegał na przeprowadzeniu lekcji dotyczącej odpowiedzialnego korzystania z poczty elektronicznej, według scenariusza przygotowanego przez Grupę WP i zaaprobowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z pierwszym etapem nasze uczniowie świetnie dali dobie radę. Lekcja była bardzo ciekawa i uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem .Bardzo cenna była pomoc starszych uczniów z III klasy gimnazjum. Natomiast drugi to rozwiązanie zadania konkursowego, które ma na celu zwrócenie uwagi uczniów, w nieszablonowy i ciekawy sposób, na zagadnienia ochrony danych osobowych w sieci.

Dwie szkoły reprezentowane przez zwycięskie zespoły otrzymają tablety z klawiaturą, przystosowane do nauki w szkole. Wyposażone zostanie też dodatkowo stanowisko pracy nauczyciela.

Życzymy powodzenia!!!

Zmieniony: Wtorek, 24 Listopad 2015 11:34
 

„Zdrowo jem, więcej wiem!”

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas drugich oraz trzeciej SP wraz z wychowawczyniami podjęli się reprezentowania Naszej Szkoły w KONKURSIE  „Zdrowo jem, więcej wiem!”, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

Celem konkursu jest  wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych . Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną. Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Cały projekt jest podzielony na trzy sezony – jesienny, zimowy i wiosenny. Każdy z tych etapów zbudowany jest wokół tematu przewodniego i stanowi logiczną całość oraz jest oparty na podobnej strukturze, której stałymi elementami są: zajęcia lekcyjne, konkursy, promocja zdobytej wiedzy i Forum dla Rodziców . 

Konkurs jest wieloetapowy, a sprawozdania z realizacji przekazywane są na bieżąco na stronę organizatora. Dokładne relacje można śledzić na stronie www.zdrowojem.fundacjabos.pl

 

Zmieniony: Poniedziałek, 16 Listopad 2015 19:28
 

ŚWIĘTOWANIE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM W GOŚCIEJEWIE.

Email Drukuj PDF
Środowy dzień w przedszkolu był dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Gościejewie wyjątkowy. 30 września przedszkolaki obchodziły bowiem dwa święta: Święto Pyry połączone ze świętowaniem Dnia Chłopca. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy już z samego rana. Dzieliliśmy się swoją wiedzą dotyczącą wyglądu i potraw wykonywanych właśnie z ziemniaków. Wspólnie odkrywaliśmy też sekrety gwary poznańskiej. W dalszym świętowaniu towarzyszyły ziemniaczane stworki. Przedszkolaki wykonały fantastyczne ziemniaczane postaci o nietypowych kształtach, przyozdobione m.in. guzikami, koralikami czy wstążkami, które obserwowały nasze poczynania z okiennych parapetów. W tak szczególnym dniu jak ten nie mogliśmy zapomnieć o tradycyjnych poznańskich specjałach. Środowe śniadanie w przedszkolu to pyry z gzikiem, które zastąpiły tradycyjne kanapki. Najedzeni i pełni energii mogliśmy dalej odkrywać ziemniaczany świat.
Były już stworki więc przyszła i pora na tradycyjne ziemniaczane pieczątki o przeróżnych kształtach. Były kwiatki, grzyby serduszka i gwiazdki, z których stworzyliśmy przepiękne kolorowe obrazy.
W tym dniu nie mogliśmy też zapomnieć o naszych kochanych chłopcach i ich święcie. Po przepięknym odśpiewaniu „STO LAT”, nasi chłopcy otrzymali upominki oraz laurki wykonane przez dziewczynki. Dzieci dostały również owocowe przekąski. Aby tak szczególny dzień na dłużej pozostał w pamięci przedszkolaków wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe opaski.
Szczególne podziękowania należą się rodzicom przedszkolaków, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowywaniu imprezy. Z niecierpliwością i uśmiechem na twarzy czekamy na kolejne przedszkolne święta.
Zmieniony: Poniedziałek, 16 Listopad 2015 19:19
 

Kulturalne wydarzenie tygodnia .

Email Drukuj PDF

Spotkanie z aktorami Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

„Czerwony Kapturek” …

Ten tytuł kojarzy zapewne każdy dorosły i prawie każde dziecko. A jednak…każda interpretacja tej bajki wnosi coś nowego.  I tak było tym razem: 6 listopada br. 91 uczniów klas 0-3 Naszej Szkoły mogło  poznać kolejną Jej wersję przedstawioną przez  aktorów Teatru Wrocławskiego. Scena RCK zamieniła się w kolorowy las, a aktorzy swoją profesjonalną grą przenieśli widzów w krainę bajki, w której dobro zwycięża zło, wszystko dobrze się kończy, a jakby emocji było mało, to aktorzy zapraszają widzów do wspólnej piosenki i zabawy. Gromkie brawa i uśmiech na twarzach dzieci oraz nucona w drodze powrotnej melodia przewodniej piosenki świadczą o tym, że „stary – nowy” Czerwony Kapturek – wart był kolejnej odsłony.

 „Alcybiades”  oraz „Balladyna”…

Tego samego dnia 32 uczniów klas Va, Vb i VI szkoły podstawowej obejrzało przedstawienie „Alcybiades”, a młodzież gimnazjalna (41 uczniów) obejrzała spektakl pt. „Balladyna”, przypominający wielkie dzieło Juliusza Słowackiego. Podczas inscenizacji było wesoło za sprawą Grabca, magicznie dzięki królowej i patriotycznie przez Kirkora oraz wesoło dzięki występowi, który wzbudziła Skierka - Weronika Stefańska z klasy III gimnazjum. Dziękujemy za spotkanie aktorom Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia i oczekujemy na kolejny spektakl.

 

 

My wciąż pamiętamy!

Email Drukuj PDF

    My wspominamy choć pamięć zawodzi.
Wasze uczynki potknięcia i twarze,
głośno rozmawiać dziś się nie godzi,
modlitwę szeptaną przyjmijcie w darze.

           Zgodnie z coroczną tradycją naszej szkoły w ostatnim tygodniu października uczniowie z klas I – III wraz z opiekunami wybrali się na cmentarz komunalny do Rogoźna.

           Przed wyjazdem na cmentarz każdy opiekun przeprowadził pogadankę dostosowaną do wieku dzieci, w której przedstawił cele wyjazdu oraz przypomniał o zasadach właściwego zachowania się na cmentarzu.

           Dzieci pełne powagi i zadumy wędrowały jesiennymi alejkami słuchając opowieści swoich opiekunów o osobach spoczywających w mogiłach. Zapalały znicze na grobach poległych Powstańców Wielkopolskich, żołnierzy oraz cywilów, którzy zginęli podczas II wojny światowej. Wszyscy z szacunkiem modlili się za dusze tych, którzy odeszli.

To była kolejna, bardzo ważna lekcja wychowania obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie na długo dzieciom w pamięci.

Ten dzień był dla nas wszystkich - uczniów i nauczycieli dniem szczególnym.

 Pamiętajmy, że życie ma swój początek i swój koniec i tylko od nas zależy, co ocalimy od zapomnienia.

 

I Rogoziński Półmaraton Przemysła II

Email Drukuj PDF

W sobotę 7 listopada 2015r. 25  uczniów naszej szkoły  uczestniczyło w I Rogozińskim Półmaratonie  Przemysła II. Biegi odbywały się w czterech kategoriach; I-III szkoła podstawowa, IV-VI szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Zwycięzcą biegu w kategorii gimnazjum został uczeń naszej szkoły Patryk Jessa, natomiast III miejsce w tym samym biegu zajął Krystian Wołczyński. W kategorii dziewcząt z kl.V-VI piąte miejsce zajęła Iga Szymkowiak,a dziesiąte miejsce Magdalena Gomulec.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i rodzicom za aktywnie spędzone sobotnie przedpołudnie.

Zmieniony: Poniedziałek, 16 Listopad 2015 19:31
 

Narodowe czytanie „Lalki” Bolesława Prusa

Email Drukuj PDF
Dnia 29 września 2015 r. reprezentanci klasy III gimnazjum: Jagoda Kuchcińska, Weronika Stefańska i Kai Matoga udali się do Biblioteki Publicznej w Rogoźnie, by wziąć udział w spotkaniu młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych gminy Rogoźno z okazji Narodowego Czytania „Lalki” B. Prusa. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali fragment powieści pochodzący z rozdziału ósmego pt. „Medytacje Wokulskiego”. Po raz kolejny zetknęliśmy się z największym dziełem literatury polskiej. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu.
 


Strona 6 z 21
Reklama

Biuletyn Informacji Publcznej

Uroczystość Nadania Imienia Noblistów Polskich

Tygodniowy plan zajęć ważny od 04 września 2017 r.

Zapraszamy do galerii


Nobliści Polscy

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Kalendarz

luty 2014
Tpwścpsn
0512
063456789
0710111213141516
0817181920212223
092425262728

Nasze rysunki

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Projekt 4elt

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama