Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

„ Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć , że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” Maria Skłodowska-Curie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

My wciąż pamiętamy!

Email Drukuj PDF

    My wspominamy choć pamięć zawodzi.
Wasze uczynki potknięcia i twarze,
głośno rozmawiać dziś się nie godzi,
modlitwę szeptaną przyjmijcie w darze.

           Zgodnie z coroczną tradycją naszej szkoły w ostatnim tygodniu października uczniowie z klas I – III wraz z opiekunami wybrali się na cmentarz komunalny do Rogoźna.

           Przed wyjazdem na cmentarz każdy opiekun przeprowadził pogadankę dostosowaną do wieku dzieci, w której przedstawił cele wyjazdu oraz przypomniał o zasadach właściwego zachowania się na cmentarzu.

           Dzieci pełne powagi i zadumy wędrowały jesiennymi alejkami słuchając opowieści swoich opiekunów o osobach spoczywających w mogiłach. Zapalały znicze na grobach poległych Powstańców Wielkopolskich, żołnierzy oraz cywilów, którzy zginęli podczas II wojny światowej. Wszyscy z szacunkiem modlili się za dusze tych, którzy odeszli.

To była kolejna, bardzo ważna lekcja wychowania obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie na długo dzieciom w pamięci.

Ten dzień był dla nas wszystkich - uczniów i nauczycieli dniem szczególnym.

 Pamiętajmy, że życie ma swój początek i swój koniec i tylko od nas zależy, co ocalimy od zapomnienia.

 

I Rogoziński Półmaraton Przemysła II

Email Drukuj PDF

W sobotę 7 listopada 2015r. 25  uczniów naszej szkoły  uczestniczyło w I Rogozińskim Półmaratonie  Przemysła II. Biegi odbywały się w czterech kategoriach; I-III szkoła podstawowa, IV-VI szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Zwycięzcą biegu w kategorii gimnazjum został uczeń naszej szkoły Patryk Jessa, natomiast III miejsce w tym samym biegu zajął Krystian Wołczyński. W kategorii dziewcząt z kl.V-VI piąte miejsce zajęła Iga Szymkowiak,a dziesiąte miejsce Magdalena Gomulec.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i rodzicom za aktywnie spędzone sobotnie przedpołudnie.

Zmieniony: Poniedziałek, 16 Listopad 2015 19:31
 

Narodowe czytanie „Lalki” Bolesława Prusa

Email Drukuj PDF
Dnia 29 września 2015 r. reprezentanci klasy III gimnazjum: Jagoda Kuchcińska, Weronika Stefańska i Kai Matoga udali się do Biblioteki Publicznej w Rogoźnie, by wziąć udział w spotkaniu młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych gminy Rogoźno z okazji Narodowego Czytania „Lalki” B. Prusa. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali fragment powieści pochodzący z rozdziału ósmego pt. „Medytacje Wokulskiego”. Po raz kolejny zetknęliśmy się z największym dziełem literatury polskiej. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu.
 

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty!

Email Drukuj PDF
„Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy,
a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie.”
W. Szymborska
Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 odbyła się we wtorek 1 września 2015 roku o godz. 8:30 w Amfiteatrze w Gościejewie. Pani dyrektor Longina Pijanowska serdecznie powitała społeczność szkolną Zespołu Szkół w Gościejewie. Uczniowie przedstawili teksty poetyckie nawiązujące do 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Piosenki i recytacje wierszy pozwoliły nam powspominać wakacje, ale również przypomnieć o czekających nas obowiązkach w nowym roku szkolnym. Podczas inauguracji odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów uczniom klas pierwszych szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie i rodzice spotkali się z wychowawcami. Część artystyczną przygotowali nauczyciele: Ewa Mizera, Dawid Kalff i Beata Ortyl oraz uczniowie w składzie: Maksymilian Kowalski, Marta Kuliga, Lena Złoch, Małgorzata Mazur, Sandra Grzelak, Agata Grzelak, Kinga Jarmolińska, Aleksandra Dajema, Wiktoria Klimowicz, Zuzanna Kędzierska i Magdalena Kołodziejczak. Dekorację wykonały nauczycielki: Barbara Grześkowiak i Barbara Błażejewska. Spotkanie zakończyły życzenia i piosenka „ To nasza szkoła” w wykonaniu uczniów
Zmieniony: Wtorek, 08 Wrzesień 2015 08:15
 

„Zdrowo jem, więcej wiem!”

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas drugich oraz trzeciej SP wraz z wychowawczyniami podjęli się reprezentowania Naszej Szkoły w KONKURSIE  „Zdrowo jem, więcej wiem!”, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

Celem konkursu jest  wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych . Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną. Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Cały projekt jest podzielony na trzy sezony – jesienny, zimowy i wiosenny. Każdy z tych etapów zbudowany jest wokół tematu przewodniego i stanowi logiczną całość oraz jest oparty na podobnej strukturze, której stałymi elementami są: zajęcia lekcyjne, konkursy, promocja zdobytej wiedzy i Forum dla Rodziców . 

Konkurs jest wieloetapowy, a sprawozdania z realizacji przekazywane są na bieżąco na stronę organizatora. Dokładne relacje można śledzić na stronie www.zdrowojem.fundacjabos.pl

 

Zmieniony: Poniedziałek, 16 Listopad 2015 19:28
 

ŚWIĘTOWANIE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM W GOŚCIEJEWIE.

Email Drukuj PDF
Środowy dzień w przedszkolu był dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Gościejewie wyjątkowy. 30 września przedszkolaki obchodziły bowiem dwa święta: Święto Pyry połączone ze świętowaniem Dnia Chłopca. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy już z samego rana. Dzieliliśmy się swoją wiedzą dotyczącą wyglądu i potraw wykonywanych właśnie z ziemniaków. Wspólnie odkrywaliśmy też sekrety gwary poznańskiej. W dalszym świętowaniu towarzyszyły ziemniaczane stworki. Przedszkolaki wykonały fantastyczne ziemniaczane postaci o nietypowych kształtach, przyozdobione m.in. guzikami, koralikami czy wstążkami, które obserwowały nasze poczynania z okiennych parapetów. W tak szczególnym dniu jak ten nie mogliśmy zapomnieć o tradycyjnych poznańskich specjałach. Środowe śniadanie w przedszkolu to pyry z gzikiem, które zastąpiły tradycyjne kanapki. Najedzeni i pełni energii mogliśmy dalej odkrywać ziemniaczany świat.
Były już stworki więc przyszła i pora na tradycyjne ziemniaczane pieczątki o przeróżnych kształtach. Były kwiatki, grzyby serduszka i gwiazdki, z których stworzyliśmy przepiękne kolorowe obrazy.
W tym dniu nie mogliśmy też zapomnieć o naszych kochanych chłopcach i ich święcie. Po przepięknym odśpiewaniu „STO LAT”, nasi chłopcy otrzymali upominki oraz laurki wykonane przez dziewczynki. Dzieci dostały również owocowe przekąski. Aby tak szczególny dzień na dłużej pozostał w pamięci przedszkolaków wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe opaski.
Szczególne podziękowania należą się rodzicom przedszkolaków, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowywaniu imprezy. Z niecierpliwością i uśmiechem na twarzy czekamy na kolejne przedszkolne święta.
Zmieniony: Poniedziałek, 16 Listopad 2015 19:19
 

Powitanie jesieni w Parku Linowym „Adrenalina”.

Email Drukuj PDF
Dnia 25 września 2015r. uczniowie klasy Va i VI szkoły podstawowej oraz klasy I gimnazjum wyjechali na wycieczkę integracyjną do Obornik. 42 osobową grupą opiekowali się nauczyciele: Damiana Szumińska –Jabłońska, Beata Ortyl i Dawid Kalff. Obietnicą przeżycia nowych przygód powitali uczestników Parku Linowego – absolwenci naszej szkoły: Roch, Robert i Kuba. W tym niezwykłym miejscu aktywnego wypoczynku wszyscy wykazali się ogromną odwagą i determinacją przy pokonywaniu kolejnych zadań. Park linowy to tor przeszkód zawieszonych między drzewami nad ziemią. Bezpieczną dawkę adrenaliny odczuły tego dnia osoby przypięte do lin asekuracyjnych, podążające wśród drzew na wysokościach od kilku do kilkunastu metrów i przemierzające kolejne przeszkody.
Wszystkim udało się pokonać swój strach przed wysokością i dotrzeć do celu – zjazdu po linie (tyrolka). Uczniowie zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do Gościejewa i z niecierpliwością wyczekują kolejnego wyjazdu. Dzięki tej niezwykłej wycieczce każdy z nas przekonał się, że wystarczy uwierzyć w siebie i pokonać strach, a zwycięstwo jest w zasięgu ręki!
Zmieniony: Czwartek, 01 Październik 2015 08:32
 

Za pan brat z językiem polskim…

Email Drukuj PDF
Niezwykłe spotkanie autorskie z Gają Kołodziej.
13 listopada 2014r. uczniowie gimnazjum z naszej szkoły udali się do MBP w Wągrowcu i wzięli udział w spotkaniu z młodą i utalentowaną autorką książek dla młodzieży Gają Kołodziej. Podczas spotkania pisarka opowiadała o początkach swojej przygody z pisaniem. Choć od dziecka lubiła pisać, pomysły na opowiadania i nowele zaczęła spisywać w wieku 12 lat. W 2008 roku została wyróżniona pierwszą nagrodą w ogólnopolskim konkursie literackim za opowiadanie pt.” Moje jedyne marzenie.” Podczas spotkania padło wiele pytań. Gaja Kołodziej z chęcią udzielała rad, jak zachęcić młodzież do podejmowania prób pisarskich. Pisarka jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, studiowała psychologię w Holandii, na praktyki zdecydowała się udać do Nowej Zelandii, gdzie zrodził się pomysł spotkań autorskich przez Internet. Cieszy nas fakt, że mogliśmy wziąć udział w „żywej lekcji języka polskiego”.
„Potyczki ortograficzne”
23 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie odbył się XI Gminny Konkurs Ortograficzny klas IV – VI . Naszą szkołę, po wcześniej przeprowadzonych eliminacjach Szkolnego Konkursu Ortograficznego Klas IV – VI, reprezentowali następujący uczniowie: z klasy IV a: Sandra Grzelak, z klasy IV b: Martyna Michor, Angelika Jessa, z klasy V: Magdalena Gomulec, Iga Szymkowiak, Martyna Górkiewicz oraz z klasy VI: Natalia Świątek, Natalia Mikołajczak, Łukasz Skiba. Uczestnicy rozwiązali ortograficzny test oraz napisali dyktando ortograficzne. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w zmaganiach konkursowych.
24 kwietnia 2015r. w ,b>Zespole Szkół w Rożnowie odbył się V Powiatowy Konkurs Ortograficzny adresowany dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zgodnie z regulaminem konkursu szkołę podstawową reprezentowała uczennica klasy VI Natalia Światek, a gimnazjum Jagoda Kuchcińska z klasy II. Uczennice wykazały się doskonałą znajomością zasad pisowni polskiej. W klasyfikacji końcowej Jagoda Kuchcińska zajęła III miejsce wśród gimnazjalistów powiatu obornickiego ( na 9 uczestników). Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu ortograficznego za rok.
„Mitologiczne zmagania”
29 maja 2015 r. w naszej szkole gościliśmy uczniów klas V – VI szkół podstawowych wraz z opiekunami na X Powiatowym Konkursie Mitologicznym . Przybyli do nas tego dnia uczniowie z 6 szkół : SP 3 Rogoźno, SP 2 Rogoźno, SP 3 Oborniki, SP 4 Oborniki, SP w ZS w Rożnowie, SP Chrustowo. Uczestnicy napisali test opracowany na podstawie materiału zawartego w „Mitologii” Jana Parandowskiego. Następnie drużyny rozwiązywały quiz o tematyce mitologicznej. Po części zmagań indywidualnych i drużynowych nastąpiła przerwa śniadaniowa, podczas której uczniowie zjedli pyszne śniadanko i obejrzeli prezentację multimedialną pt. ”Starożytna Grecja” – przygotowaną przez nauczycielkę historii panią Radosławę Jurgę. Zmagania drużyn prezentują następujące wyniki: I miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie, II miejsce uczestnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach i III miejsce Szkoła podstawowa nr 2 z Rogoźna. W indywidualnych zmaganiach miejsce I zajęła Majik Klaudia ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie, II miejsce jej koleżanka Czechowska Joanna, a III miejsce uzyskała Maria Pec ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Obornik. Mistrzem Mitologii została uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie Dobrochna Marchwiak. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie mitologicznym, a zwycięzcom gratulujemy wspaniałej wiedzy mitologicznej. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli wchodzących w skład komisji konkursowej. Zapraszamy do nas za rok.
Zmieniony: Poniedziałek, 29 Czerwiec 2015 18:44
 


Strona 7 z 24
Reklama

Biuletyn Informacji Publcznej

Uroczystość Nadania Imienia Noblistów Polskich

Tygodniowy plan zajęć ważny od 04 września 2017 r.

Zapraszamy do galerii


Nobliści Polscy

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Kalendarz

marzec 2014
Tpwścpsn
0912
103456789
1110111213141516
1217181920212223
1324252627282930
1431

Nasze rysunki

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Projekt 4elt

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama