Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

„ Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć , że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” Maria Skłodowska-Curie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

Powitanie jesieni w Parku Linowym „Adrenalina”.

Email Drukuj PDF
Dnia 25 września 2015r. uczniowie klasy Va i VI szkoły podstawowej oraz klasy I gimnazjum wyjechali na wycieczkę integracyjną do Obornik. 42 osobową grupą opiekowali się nauczyciele: Damiana Szumińska –Jabłońska, Beata Ortyl i Dawid Kalff. Obietnicą przeżycia nowych przygód powitali uczestników Parku Linowego – absolwenci naszej szkoły: Roch, Robert i Kuba. W tym niezwykłym miejscu aktywnego wypoczynku wszyscy wykazali się ogromną odwagą i determinacją przy pokonywaniu kolejnych zadań. Park linowy to tor przeszkód zawieszonych między drzewami nad ziemią. Bezpieczną dawkę adrenaliny odczuły tego dnia osoby przypięte do lin asekuracyjnych, podążające wśród drzew na wysokościach od kilku do kilkunastu metrów i przemierzające kolejne przeszkody.
Wszystkim udało się pokonać swój strach przed wysokością i dotrzeć do celu – zjazdu po linie (tyrolka). Uczniowie zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do Gościejewa i z niecierpliwością wyczekują kolejnego wyjazdu. Dzięki tej niezwykłej wycieczce każdy z nas przekonał się, że wystarczy uwierzyć w siebie i pokonać strach, a zwycięstwo jest w zasięgu ręki!
Zmieniony: Czwartek, 01 Październik 2015 08:32
 

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty!

Email Drukuj PDF
„Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy,
a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie.”
W. Szymborska
Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 odbyła się we wtorek 1 września 2015 roku o godz. 8:30 w Amfiteatrze w Gościejewie. Pani dyrektor Longina Pijanowska serdecznie powitała społeczność szkolną Zespołu Szkół w Gościejewie. Uczniowie przedstawili teksty poetyckie nawiązujące do 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Piosenki i recytacje wierszy pozwoliły nam powspominać wakacje, ale również przypomnieć o czekających nas obowiązkach w nowym roku szkolnym. Podczas inauguracji odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów uczniom klas pierwszych szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie i rodzice spotkali się z wychowawcami. Część artystyczną przygotowali nauczyciele: Ewa Mizera, Dawid Kalff i Beata Ortyl oraz uczniowie w składzie: Maksymilian Kowalski, Marta Kuliga, Lena Złoch, Małgorzata Mazur, Sandra Grzelak, Agata Grzelak, Kinga Jarmolińska, Aleksandra Dajema, Wiktoria Klimowicz, Zuzanna Kędzierska i Magdalena Kołodziejczak. Dekorację wykonały nauczycielki: Barbara Grześkowiak i Barbara Błażejewska. Spotkanie zakończyły życzenia i piosenka „ To nasza szkoła” w wykonaniu uczniów
Zmieniony: Wtorek, 08 Wrzesień 2015 08:15
 

Projekt edukacyjny „Stąd jestem – to moja mała Ojczyzna”

Email Drukuj PDF
Dnia 23 czerwca br. w Bibliotece Publicznej w Obornikach została otwarta wystawa i podumowanie projektu edukacyjnego, realizowanego pod patronatem Starosty Obornickiego – Adama Olejnika. W konursie plastycznym udział wzięli uczniowe naszej szkoły: Gabriela Szejner z kl. VI, Magdalena Gomulec z kl. V i Joanna Kaczmarek z kl. IV. Prace dziewczyn zostay wyróżnione, uczennice otrzymały nagrody i dyplomy. Wystawę można obejrzeć w Bibliotece Publicznej w Obornikach, ul. Kopernika 10 do końca lipca.
 

Konkurs czytania 2015

Email Drukuj PDF
„Używać książki jako narzędzia pracy duchowej,
jako sposobu obcowania z przeszłością
i kształcenia marzeń o jutrze,
jako źródła radości i rozrywki – może tylko ten,
kto w pełni opanował technikę czytania.”

W dniu 12 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Budziszewku odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania Uczniów Klas Drugich. Celem konkursu było rozwijanie i utrwalanie zainteresowań i nawyków czytelniczych oraz kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu.
W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych gminy Rogoźno. Naszą szkołę reprezentowali: Marietta Promińska, Oskar Bączkowski oraz Oliwier Prech. Zmagania konkursowe podzielono na dwa etapy: ciche czytanie ze zrozumieniem – test z zadaniami otwartymi oraz głośne, piękne czytanie wiersza Juliana Tuwima „Cuda i dziwy”.
O zajęciu miejsca na podium decydowała suma punktów zdobyta w obu etapach. Nasi reprezentanci niestety nie zdołali zdobyć takiej liczby punktów, by stanąć na podium, jednak wzorowo reprezentowali naszą szkołę i z wielkim zaangażowaniem walczyli do końca - zasłużyli na pochwałę. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek.
Zmieniony: Sobota, 27 Czerwiec 2015 12:44
 

Biwak klasy II i III Gimnazjum

Email Drukuj PDF
W dniach 28 – 30 maja 2015r. 34 uczniów klasy II i III Gimnazjum przebywało na biwaku w Stanicy Agroturystycznej w Kamienicy. Pogoda dopisała, choć noce były dość chłodne. Wypełniając plan biwaku, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w Olimpiadzie sportowej, rozgrywkach piłki siatkowej oraz piłki nożnej. W pierwszej dyscyplinie I miejsce zdobyła klasa II, a w drugiej zwyciężyła klasa III. Podczas wielu okazji do rozmów wspólnie mogliśmy omówić przebieg mijającego już roku szkolnego, a także powspominać „stare” czasy przy cieple palącego się ogniska. Po upieczonej kiełbasce i toalecie wieczornej do zadań przystąpiły nocne warty pilnujące porządku na terenie obozowiska. Uczniowie spisali się doskonale. Jednym z obowiązkowych zadań uczestników biwaku było przygotowanie żartobliwego skeczu i tutaj uczniowie również nie zawiedli. Konkurencję wygrał skecz Ł. Węgielskiego i K. Krysztofiaka uzyskując największy aplauz publiczności. Nadmiar energii uczniowie mieli okazję spożytkować podczas dyskoteki obozowej. Serdecznie dziękuję uczniom pełniącym dyżury w kuchni oraz uczniom odpowiedzialnym za porządek na terenie obozu. Po raz kolejny udowodniliście, że można na Was polegać. Dziękuję za wspaniałą atmosferę i zaangażowanie w pracę nad organizacją wyjazdu. Kolejny biwak przeszedł do przeszłości. Do zobaczenia za rok!
 

Za pan brat z językiem polskim…

Email Drukuj PDF
Niezwykłe spotkanie autorskie z Gają Kołodziej.
13 listopada 2014r. uczniowie gimnazjum z naszej szkoły udali się do MBP w Wągrowcu i wzięli udział w spotkaniu z młodą i utalentowaną autorką książek dla młodzieży Gają Kołodziej. Podczas spotkania pisarka opowiadała o początkach swojej przygody z pisaniem. Choć od dziecka lubiła pisać, pomysły na opowiadania i nowele zaczęła spisywać w wieku 12 lat. W 2008 roku została wyróżniona pierwszą nagrodą w ogólnopolskim konkursie literackim za opowiadanie pt.” Moje jedyne marzenie.” Podczas spotkania padło wiele pytań. Gaja Kołodziej z chęcią udzielała rad, jak zachęcić młodzież do podejmowania prób pisarskich. Pisarka jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, studiowała psychologię w Holandii, na praktyki zdecydowała się udać do Nowej Zelandii, gdzie zrodził się pomysł spotkań autorskich przez Internet. Cieszy nas fakt, że mogliśmy wziąć udział w „żywej lekcji języka polskiego”.
„Potyczki ortograficzne”
23 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie odbył się XI Gminny Konkurs Ortograficzny klas IV – VI . Naszą szkołę, po wcześniej przeprowadzonych eliminacjach Szkolnego Konkursu Ortograficznego Klas IV – VI, reprezentowali następujący uczniowie: z klasy IV a: Sandra Grzelak, z klasy IV b: Martyna Michor, Angelika Jessa, z klasy V: Magdalena Gomulec, Iga Szymkowiak, Martyna Górkiewicz oraz z klasy VI: Natalia Świątek, Natalia Mikołajczak, Łukasz Skiba. Uczestnicy rozwiązali ortograficzny test oraz napisali dyktando ortograficzne. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w zmaganiach konkursowych.
24 kwietnia 2015r. w ,b>Zespole Szkół w Rożnowie odbył się V Powiatowy Konkurs Ortograficzny adresowany dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zgodnie z regulaminem konkursu szkołę podstawową reprezentowała uczennica klasy VI Natalia Światek, a gimnazjum Jagoda Kuchcińska z klasy II. Uczennice wykazały się doskonałą znajomością zasad pisowni polskiej. W klasyfikacji końcowej Jagoda Kuchcińska zajęła III miejsce wśród gimnazjalistów powiatu obornickiego ( na 9 uczestników). Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu ortograficznego za rok.
„Mitologiczne zmagania”
29 maja 2015 r. w naszej szkole gościliśmy uczniów klas V – VI szkół podstawowych wraz z opiekunami na X Powiatowym Konkursie Mitologicznym . Przybyli do nas tego dnia uczniowie z 6 szkół : SP 3 Rogoźno, SP 2 Rogoźno, SP 3 Oborniki, SP 4 Oborniki, SP w ZS w Rożnowie, SP Chrustowo. Uczestnicy napisali test opracowany na podstawie materiału zawartego w „Mitologii” Jana Parandowskiego. Następnie drużyny rozwiązywały quiz o tematyce mitologicznej. Po części zmagań indywidualnych i drużynowych nastąpiła przerwa śniadaniowa, podczas której uczniowie zjedli pyszne śniadanko i obejrzeli prezentację multimedialną pt. ”Starożytna Grecja” – przygotowaną przez nauczycielkę historii panią Radosławę Jurgę. Zmagania drużyn prezentują następujące wyniki: I miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie, II miejsce uczestnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach i III miejsce Szkoła podstawowa nr 2 z Rogoźna. W indywidualnych zmaganiach miejsce I zajęła Majik Klaudia ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie, II miejsce jej koleżanka Czechowska Joanna, a III miejsce uzyskała Maria Pec ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Obornik. Mistrzem Mitologii została uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie Dobrochna Marchwiak. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie mitologicznym, a zwycięzcom gratulujemy wspaniałej wiedzy mitologicznej. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli wchodzących w skład komisji konkursowej. Zapraszamy do nas za rok.
Zmieniony: Poniedziałek, 29 Czerwiec 2015 18:44
 

„Trzymaj formę” również na biwaku.

Email Drukuj PDF
W dniach 15-18 czerwca 2015r. grupa uczniów z klas V- VI szkoły podstawowej i I gimnazjum wzięła udział w biwaku zorganizowanym przez wychowawców klas: panie Agnieszkę Nowak, Edytę Michalską i Beatę Ortyl. 45 uczestników udało się do Stanicy Agroturystycznej w Kamienicy, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu w gronie koleżanek i kolegów. Impreza ta już na stałe wpisała się w kalendarz działań wychowawczych i jest formą bardzo lubianą przez dzieci. W pierwszym dniu po przyjeździe i zakwaterowaniu uczniowie odbyli spacer na pobliską plażę, gdzie pod bacznym okiem ratownika kąpali się w jeziorze. Drugiego dnia czas wypełniały atrakcje sportowe: piłka nożna, siatkówka, badminton, dwa ognie i rozgrywki umysłowe, np. Rummikub, Uno i itp. Trzeciego dnia miały miejsce zmagania międzyklasowe, bowiem w ramach realizacji programu edukacyjnego „Trzymaj formę” uczniowie mieli do wykonania szereg zadań. Zadaniem każdej klasy było wykonanie piramidy żywienia wg własnego pomysłu oraz zaprezentowanie w formie literackiej – hasła przewodniego biwaku. Oto efekty pracy uczniowskiej:

„Nie ma czasu na biwaku
Na leżenie na hamaku
Gramy w football i siatkówkę
Bardzo często w koszykówkę
Gdy na plażę czas już iść
Każdy humor ma już dziś”

„My się zdrowo odżywiamy i bicepsy duże mamy.”
„Przecież ćwiczyć każdy może, jeden lepiej drugi gorzej.
Biegać, skakać, piłkę łapać, trzymać formę tego lata.”

Wieczorami czekało na wszystkich ognisko z kiełbasami oraz dyskoteka. Dużą popularnością cieszyła się gra taneczna na kineta „Just Dance”. Dziewczęta mogły sprawdzić wówczas swoje umiejętności taneczne. Jak było wspaniale podczas czterodniowego wspólnego wyjazdu na biwaku, można zobaczyć w galerii.
Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy!
Zmieniony: Niedziela, 28 Czerwiec 2015 19:28
 

Wyjazd przedszkolaków do Centrum Zabaw „Mali Odkrywcy”

Email Drukuj PDF
W poniedziałek 08 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego w Gościejewie i Tarnowie wraz z paniami wyjechały autokarem do Centrum Zabaw „Mali Odkrywcy” w Chodzieży. Na wejściu dzieci zostały przywitane przez panie animatorki i każde ostemplowane uśmiechniętą buźką – bilet wstępu. Następnie po ściągnięciu bucików przeszły do sali zabawowej, na widok której u większości dzieci z ust wydobył się dźwięk …łał…, a całe ciało rwało się do natychmiastowej zabawy. Kiedy w końcu to nastąpiło, krzyków radości, śmiechów, pisków nie było końca. Dzieci pokonywały przejścia i labirynty, „kąpały” się w basenie z piłeczkami, przechodziły przez tunele, zjeżdżały na zjeżdżalni, jak i również toczyły „walkę” piłeczkami na armatkach. Wesoła zabawa przeplatana była wspólnym śniadankiem, słodkościami i napojami. Kiedy nadszedł czas wyjazdu, dzieci niechętnie opuszczały salę zabaw. Szczęśliwe, chodź zmęczone, z nowymi przyjaźniami wracały do domu. Serdecznie dziękujemy Rodzicom, za umożliwienie dziecku wyjazdu, udziału w radosnej, spontanicznej zabawie, integracji dzieci. Zapraszamy do galerii zdjęć.
 

Konkurs Biblijny

Email Drukuj PDF
W środę 27 maja 2015r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Rogoźnie odbył się V Gminny Konkurs Biblijny „ NA POCZATKU BYŁO SłOWO”. Wzięło w nim udział 11 drużyn z sześciu szkół. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny z klasy piątej w następującym składzie: drużyna I- Magdalena Gomulec, Martyna Górkiewicz, Anna Feliksiak, drużyna II - Iga Szymkowiak, Angelika Wołczyńska, Michalina Szafrańska. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy rozwiązywali test. Nasza uczennica Magdalena Gomulec zajęła drugie miejsce indywidualnie. Suma punktów uzyskanych przez zawodników drużyn decydowała o wejściu do II etapu. W drugiej części najlepsze drużyny rozwiązywały zadania zespołowo. Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak po dogrywce nasza II drużyna ( Iga Szymkowiak, Angelika Wołczyńska, Michalina Szafrańska) zajęła pierwsze miejsce drużynowo. Natomiast I drużyna ( Magdalena Gomulec, Anna Feliksiak, Martyna Górkiewicz) zajęła czwarte miejsce. Drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
 


Strona 7 z 21
Reklama

Biuletyn Informacji Publcznej

Uroczystość Nadania Imienia Noblistów Polskich

Tygodniowy plan zajęć ważny od 04 września 2017 r.

Zapraszamy do galerii


Nobliści Polscy

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Kalendarz

luty 2014
Tpwścpsn
0512
063456789
0710111213141516
0817181920212223
092425262728

Nasze rysunki

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Projekt 4elt

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama