Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

„ Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć , że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” Maria Skłodowska-Curie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

Projekt edukacyjny „Stąd jestem – to moja mała Ojczyzna”

Email Drukuj PDF
Dnia 23 czerwca br. w Bibliotece Publicznej w Obornikach została otwarta wystawa i podumowanie projektu edukacyjnego, realizowanego pod patronatem Starosty Obornickiego – Adama Olejnika. W konursie plastycznym udział wzięli uczniowe naszej szkoły: Gabriela Szejner z kl. VI, Magdalena Gomulec z kl. V i Joanna Kaczmarek z kl. IV. Prace dziewczyn zostay wyróżnione, uczennice otrzymały nagrody i dyplomy. Wystawę można obejrzeć w Bibliotece Publicznej w Obornikach, ul. Kopernika 10 do końca lipca.
 

Konkurs czytania 2015

Email Drukuj PDF
„Używać książki jako narzędzia pracy duchowej,
jako sposobu obcowania z przeszłością
i kształcenia marzeń o jutrze,
jako źródła radości i rozrywki – może tylko ten,
kto w pełni opanował technikę czytania.”

W dniu 12 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Budziszewku odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania Uczniów Klas Drugich. Celem konkursu było rozwijanie i utrwalanie zainteresowań i nawyków czytelniczych oraz kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu.
W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych gminy Rogoźno. Naszą szkołę reprezentowali: Marietta Promińska, Oskar Bączkowski oraz Oliwier Prech. Zmagania konkursowe podzielono na dwa etapy: ciche czytanie ze zrozumieniem – test z zadaniami otwartymi oraz głośne, piękne czytanie wiersza Juliana Tuwima „Cuda i dziwy”.
O zajęciu miejsca na podium decydowała suma punktów zdobyta w obu etapach. Nasi reprezentanci niestety nie zdołali zdobyć takiej liczby punktów, by stanąć na podium, jednak wzorowo reprezentowali naszą szkołę i z wielkim zaangażowaniem walczyli do końca - zasłużyli na pochwałę. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek.
Zmieniony: Sobota, 27 Czerwiec 2015 12:44
 

Biwak klasy II i III Gimnazjum

Email Drukuj PDF
W dniach 28 – 30 maja 2015r. 34 uczniów klasy II i III Gimnazjum przebywało na biwaku w Stanicy Agroturystycznej w Kamienicy. Pogoda dopisała, choć noce były dość chłodne. Wypełniając plan biwaku, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w Olimpiadzie sportowej, rozgrywkach piłki siatkowej oraz piłki nożnej. W pierwszej dyscyplinie I miejsce zdobyła klasa II, a w drugiej zwyciężyła klasa III. Podczas wielu okazji do rozmów wspólnie mogliśmy omówić przebieg mijającego już roku szkolnego, a także powspominać „stare” czasy przy cieple palącego się ogniska. Po upieczonej kiełbasce i toalecie wieczornej do zadań przystąpiły nocne warty pilnujące porządku na terenie obozowiska. Uczniowie spisali się doskonale. Jednym z obowiązkowych zadań uczestników biwaku było przygotowanie żartobliwego skeczu i tutaj uczniowie również nie zawiedli. Konkurencję wygrał skecz Ł. Węgielskiego i K. Krysztofiaka uzyskując największy aplauz publiczności. Nadmiar energii uczniowie mieli okazję spożytkować podczas dyskoteki obozowej. Serdecznie dziękuję uczniom pełniącym dyżury w kuchni oraz uczniom odpowiedzialnym za porządek na terenie obozu. Po raz kolejny udowodniliście, że można na Was polegać. Dziękuję za wspaniałą atmosferę i zaangażowanie w pracę nad organizacją wyjazdu. Kolejny biwak przeszedł do przeszłości. Do zobaczenia za rok!
 

MATEMATYCZNE ZMAGANIA TRZECIOKLASISTÓW

Email Drukuj PDF
W sobotę 23 maja 2015r w Szkole Podstawowej nr 2 w Rogoźnie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki Klasy III”. Wzięło w nim udział 12 uczniów z czterech szkół. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Banasch, Jakub Łoś oraz Jesicca Woźniak. Zadaniem dzieci było rozwiązanie 22 zadań w czasie 60 minut. Nie było to proste, ale wszyscy poradzili sobie znakomicie. W czasie, gdy komisja konkursowa składająca się z nauczycieli – opiekunów oceniała prace dzieci uczniowie otrzymali słodki poczęstunek i zawierali nowe znajomości z kolegami z innych szkół. Po zakończeniu obrad komisji uczestnicy konkursu z niecierpliwością oczekiwali na wyniki. Pani Dyrektor wręczyła podziękowania opiekunom uczniów, a wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz upominki, laureaci otrzymali nagrody książkowe. Mistrzem Matematyki Klasy III został uczeń Szkoły Podstawowej nr 2, drugie miejsce zajęli ex aequo uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 oraz uczeń naszej szkoły - Jakub Łoś , trzecie miejsce przypadło również uczniowi Szkoły Podstawowej nr 2. Wszystkie dzieci dobrze się bawiły. Gratuluję uczniom naszej szkoły osiągniętych wyników, a szczególnie Jakubowi Łosiowi, który jest naszym Mistrzem Matematyki. Wszystkim życzę dalszych sukcesów.
 

„Trzymaj formę” również na biwaku.

Email Drukuj PDF
W dniach 15-18 czerwca 2015r. grupa uczniów z klas V- VI szkoły podstawowej i I gimnazjum wzięła udział w biwaku zorganizowanym przez wychowawców klas: panie Agnieszkę Nowak, Edytę Michalską i Beatę Ortyl. 45 uczestników udało się do Stanicy Agroturystycznej w Kamienicy, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu w gronie koleżanek i kolegów. Impreza ta już na stałe wpisała się w kalendarz działań wychowawczych i jest formą bardzo lubianą przez dzieci. W pierwszym dniu po przyjeździe i zakwaterowaniu uczniowie odbyli spacer na pobliską plażę, gdzie pod bacznym okiem ratownika kąpali się w jeziorze. Drugiego dnia czas wypełniały atrakcje sportowe: piłka nożna, siatkówka, badminton, dwa ognie i rozgrywki umysłowe, np. Rummikub, Uno i itp. Trzeciego dnia miały miejsce zmagania międzyklasowe, bowiem w ramach realizacji programu edukacyjnego „Trzymaj formę” uczniowie mieli do wykonania szereg zadań. Zadaniem każdej klasy było wykonanie piramidy żywienia wg własnego pomysłu oraz zaprezentowanie w formie literackiej – hasła przewodniego biwaku. Oto efekty pracy uczniowskiej:

„Nie ma czasu na biwaku
Na leżenie na hamaku
Gramy w football i siatkówkę
Bardzo często w koszykówkę
Gdy na plażę czas już iść
Każdy humor ma już dziś”

„My się zdrowo odżywiamy i bicepsy duże mamy.”
„Przecież ćwiczyć każdy może, jeden lepiej drugi gorzej.
Biegać, skakać, piłkę łapać, trzymać formę tego lata.”

Wieczorami czekało na wszystkich ognisko z kiełbasami oraz dyskoteka. Dużą popularnością cieszyła się gra taneczna na kineta „Just Dance”. Dziewczęta mogły sprawdzić wówczas swoje umiejętności taneczne. Jak było wspaniale podczas czterodniowego wspólnego wyjazdu na biwaku, można zobaczyć w galerii.
Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy!
Zmieniony: Niedziela, 28 Czerwiec 2015 19:28
 

Wyjazd przedszkolaków do Centrum Zabaw „Mali Odkrywcy”

Email Drukuj PDF
W poniedziałek 08 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego w Gościejewie i Tarnowie wraz z paniami wyjechały autokarem do Centrum Zabaw „Mali Odkrywcy” w Chodzieży. Na wejściu dzieci zostały przywitane przez panie animatorki i każde ostemplowane uśmiechniętą buźką – bilet wstępu. Następnie po ściągnięciu bucików przeszły do sali zabawowej, na widok której u większości dzieci z ust wydobył się dźwięk …łał…, a całe ciało rwało się do natychmiastowej zabawy. Kiedy w końcu to nastąpiło, krzyków radości, śmiechów, pisków nie było końca. Dzieci pokonywały przejścia i labirynty, „kąpały” się w basenie z piłeczkami, przechodziły przez tunele, zjeżdżały na zjeżdżalni, jak i również toczyły „walkę” piłeczkami na armatkach. Wesoła zabawa przeplatana była wspólnym śniadankiem, słodkościami i napojami. Kiedy nadszedł czas wyjazdu, dzieci niechętnie opuszczały salę zabaw. Szczęśliwe, chodź zmęczone, z nowymi przyjaźniami wracały do domu. Serdecznie dziękujemy Rodzicom, za umożliwienie dziecku wyjazdu, udziału w radosnej, spontanicznej zabawie, integracji dzieci. Zapraszamy do galerii zdjęć.
 

Konkurs Biblijny

Email Drukuj PDF
W środę 27 maja 2015r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Rogoźnie odbył się V Gminny Konkurs Biblijny „ NA POCZATKU BYŁO SłOWO”. Wzięło w nim udział 11 drużyn z sześciu szkół. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny z klasy piątej w następującym składzie: drużyna I- Magdalena Gomulec, Martyna Górkiewicz, Anna Feliksiak, drużyna II - Iga Szymkowiak, Angelika Wołczyńska, Michalina Szafrańska. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy rozwiązywali test. Nasza uczennica Magdalena Gomulec zajęła drugie miejsce indywidualnie. Suma punktów uzyskanych przez zawodników drużyn decydowała o wejściu do II etapu. W drugiej części najlepsze drużyny rozwiązywały zadania zespołowo. Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak po dogrywce nasza II drużyna ( Iga Szymkowiak, Angelika Wołczyńska, Michalina Szafrańska) zajęła pierwsze miejsce drużynowo. Natomiast I drużyna ( Magdalena Gomulec, Anna Feliksiak, Martyna Górkiewicz) zajęła czwarte miejsce. Drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
 

GIMNAZJUM im. NOBLISTÓW POLSKICH W GOŚCIEJEWIE W FINALE REJONU POZNAŃSKIEGO W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ CHŁOPCÓW

Email Drukuj PDF
22.05.2015 r. w Zespole Szkół w Gościejewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Obornickiego w Siatkówce Plażowej chłopców. Mistrzami Powiatu zostali uczniowie Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Parkowie, WICEMISTRZAMI ZOSTALI CHŁOPCY Z GIMNAZJUM im.NOBLISTÓW POLSKICH W GOŚCIEJEWIE : KRYSZTOFIAK KRYSTIAN, KLEDZIK KRZYSZTOF. Kolejne miejsca zajęli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Obornikach i Gimnazjaliści z Rożnowa. Dwa pierwsze zespoły reprezentować będą nasz Powiat w finale Rejonu Poznańskiego 10.06.2015 r. we Wrześni.
Zmieniony: Piątek, 22 Maj 2015 13:31
 


Strona 8 z 24
Reklama

Biuletyn Informacji Publcznej

Uroczystość Nadania Imienia Noblistów Polskich

Tygodniowy plan zajęć ważny od 04 września 2017 r.

Zapraszamy do galerii


Nobliści Polscy

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Kalendarz

marzec 2014
Tpwścpsn
0912
103456789
1110111213141516
1217181920212223
1324252627282930
1431

Nasze rysunki

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Projekt 4elt

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama