Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

„ Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć , że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” Maria Skłodowska-Curie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

MATEMATYCZNE ZMAGANIA TRZECIOKLASISTÓW

Email Drukuj PDF
W sobotę 23 maja 2015r w Szkole Podstawowej nr 2 w Rogoźnie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki Klasy III”. Wzięło w nim udział 12 uczniów z czterech szkół. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Banasch, Jakub Łoś oraz Jesicca Woźniak. Zadaniem dzieci było rozwiązanie 22 zadań w czasie 60 minut. Nie było to proste, ale wszyscy poradzili sobie znakomicie. W czasie, gdy komisja konkursowa składająca się z nauczycieli – opiekunów oceniała prace dzieci uczniowie otrzymali słodki poczęstunek i zawierali nowe znajomości z kolegami z innych szkół. Po zakończeniu obrad komisji uczestnicy konkursu z niecierpliwością oczekiwali na wyniki. Pani Dyrektor wręczyła podziękowania opiekunom uczniów, a wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz upominki, laureaci otrzymali nagrody książkowe. Mistrzem Matematyki Klasy III został uczeń Szkoły Podstawowej nr 2, drugie miejsce zajęli ex aequo uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 oraz uczeń naszej szkoły - Jakub Łoś , trzecie miejsce przypadło również uczniowi Szkoły Podstawowej nr 2. Wszystkie dzieci dobrze się bawiły. Gratuluję uczniom naszej szkoły osiągniętych wyników, a szczególnie Jakubowi Łosiowi, który jest naszym Mistrzem Matematyki. Wszystkim życzę dalszych sukcesów.
 

GIMNAZJUM im. NOBLISTÓW POLSKICH W GOŚCIEJEWIE W FINALE REJONU POZNAŃSKIEGO W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ CHŁOPCÓW

Email Drukuj PDF
22.05.2015 r. w Zespole Szkół w Gościejewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Obornickiego w Siatkówce Plażowej chłopców. Mistrzami Powiatu zostali uczniowie Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Parkowie, WICEMISTRZAMI ZOSTALI CHŁOPCY Z GIMNAZJUM im.NOBLISTÓW POLSKICH W GOŚCIEJEWIE : KRYSZTOFIAK KRYSTIAN, KLEDZIK KRZYSZTOF. Kolejne miejsca zajęli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Obornikach i Gimnazjaliści z Rożnowa. Dwa pierwsze zespoły reprezentować będą nasz Powiat w finale Rejonu Poznańskiego 10.06.2015 r. we Wrześni.
Zmieniony: Piątek, 22 Maj 2015 13:31
 

KONKURS PLASTYCZNY

Email Drukuj PDF
Uczniowie naszej szkoły: Agata Grzelak, Sandra Grzelak, Gabriela Szejner i Magdalena Gomulec brali udział w konkursie plastycznym „Najpiękniejsze zakątki powiatu Obornickiego” pt.: „Budynki szkolne” zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku. Ucznnica klasy V Magdalena Gomulec zdobyła III miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
 

Piłkarskie zmagania dziewcząt

Email Drukuj PDF
Dnia 10 kwietnia 2015r. dziewczęta z naszej szkoły: Magdalena Gomulec, Iga Szymkowiak, Angelika Wołczyńska, Jagoda Szejner, Joanna Chojnacka, Joanna Kaczmarek, Małgorzata Mazur, Sandra Grzelak, Natalia Szurpit i Martyna Michor uczestniczyły w finale wojewódzkim XV. edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U 12, którego organizatorem jest PZPN. Turniej rozegrany został na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Rozgrywkom towarzyszyło dużo emocji, zacięta rywalizacja, wspaniała atmosfera i piękna pogoda. W naszej grupie miałyśmy rozegrać trzy mecze. Pierwszy okazał się pechowy dla naszych dziewcząt, bowiem przegrały z drużyną UKS Biskupianka Stara Krobia 1:3. W kolejnym meczu podobnie jak w zeszłym roku dziewczęta trafiły na przeciwniczki z SP Konin rewanżując się i wygrywając 2:1. Ostatni mecz z drużyną z SP Kobyla Góra zakończył się remisem. Pomimo, że naszej drużynie nie udało się wyjść z grupy, cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak prestiżowym turnieju. W przerwie między meczami na zawodników czekał ciepły posiłek. Po zakończonych rozgrywkach każdy uczestnik otrzymał paczkę z upominkami oraz medal.
 

Kartonowy Zamek

Email Drukuj PDF
Otaczająca nas przyroda-natura jest bezcennym i ogromnym skarbem. Szacunku i miłości do niej powinniśmy uczyć się już od najmłodszych lat. Kształtując wrażliwość dziecka na piękno natury, chronimy środowisko i dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń. Szczególnie ważne jest rozpoczęcie edukacji ekologicznej już w przedszkolu. Dzieci przedszkolne uczą się szybciej i łatwiej, dlatego można wyrobić w nich właściwe postawy ekologiczne. W ubiegłym tygodniu w Oddziale Przedszkolnym Tarnowo dzieci wyrabiały w sobie właśnie takie postawy, uczyły się prawidłowo segregować śmieci, dbać o otaczające nas środowisko i pomagały w sprzątaniu naszego placu zabaw. Czyste środowisko pozwala bezpiecznie i komfortowo korzystać z tego co daje nam przyroda. Na zajęciach z uzbieranej makulatury przedszkolaki zbudowały wspaniały Kartonowy Zamek, który wcześniej ozdobiły i pomalowały kolorowymi farbami. Dziś Zamek służy do wspólnej zabawy, a dzieci poznały pojęcie recyklingu. Mamy nadzieje , że poznane wiadomości na trwałe zapiszą się w nawykach naszych kochanych milusińskich.
 

X Przedszkolny Przegląd Tańca

Email Drukuj PDF
19 maja we wtorek Nasze Kochane Przedszkolaki brały udział w Przeglądzie Tańca organizowanym przez Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Rogoźnie. Przegląd organizowany był w Rogozińskim RCK gdzie dzieci mogły na dużej scenie przedstawić swoje ulubione piosenki. W zmaganiach brało udział 13 grup przedszkolnych z Rogoźna i okolic. Nasza grupa występowała jako 8 z piosenką „Muchomorek”. Dzieci miały bardzo fajne i zarazem proste przebrania muchomorów. Tańczyły swoja piosenkę bardzo dzielnie i z uśmiechem. Innym grupom podobał się nasz taniec z pomponikami. Po występie było słychać liczne oklaski. Po występach wszystkich grup było oficjalne ogłoszenie wyników. Wszystkie grupy biorące udział w Przeglądzie zajęły zaszczytne PIERWSZE miejsce. Każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom i słodkie batoniki.
 

ZACHWYT NAD ŚWIATEM PRZYRODY

Email Drukuj PDF
W środę 29 kwietnia 2015r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Zachwyt nad światem przyrody” organizowany przez RCK, Bibliotekę Publiczną – Oddział dla Dzieci w Rogoźnie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II szkoły podstawowej : Natalia Dykas, Martyna Feliksiak oraz Marietta Promińska. Atmosfera podczas konkursu była bardzo mila, swobodna, sprzyjająca rozluźnieniu oraz otwartości recytujących. Nasze reprezentantki były wspaniale przygotowane i świetnie wypadły w konkursie – wszystkie zasłużyły na pochwałę, zwłaszcza Martyna Feliksiak, która zajęła zaszczytne II miejsce. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy imienny dyplom i drobny upominek, a laureaci konkursu – dyplomy, upominek oraz wybraną przez siebie nagrodę książkową.
 

Wielkanocny Zajączek

Email Drukuj PDF
„Zajączki, zajączki, zajączki,
Skakały przez pola i łączki.
Stanęły pod laskiem i patrzą,
Jak dzieci się bawią i skaczą.
A dzieci podały im rączki
I z dziećmi skakały zajączki.”
Tym właśnie oto wierszykiem, połączonym z zabawą ruchową dzieci z oddziału przedszkolnego w Gościejewie we wtorek 31 marca oczekiwały na przybycie „Wielkanocnego Zajączka”. Nie mogły poszukać słodkich upominków przygotowanych przez gościa w ogródku przedszkolnym, gdyż padający przez cały dzień śnieg z deszczem im na to nie pozwolił, lecz Zajączek nie przestraszył się „złej” pogody i oprócz słodkości przyniósł prezenty dla grupy – były to nowe zabawki, które dopełniły wyposażenia sali. Największą frajdą dla dzieci było rozpakowywanie prezentów i to „słodkie” oczekiwanie co zawierają, a później….? - wspólna zabawa.
Na koniec dnia pobytu w przedszkolu dzieci zmęczone, lecz zadowolone zabrały do domu swoje słodki upominki oraz wielkanocne koszyczki z kurczaczkami i własnoręcznie zdobionymi jajkami, które wykonały dzień wcześniej. Zarówno wielkanocny koszyczek, jak i wcześniej zabrane do domu ozdobne pudełko z posianym przez dzieci żytem będą ozdobą każdego wielkanocnego stołu przedszkolaka.
Zmieniony: Czwartek, 02 Kwiecień 2015 12:34
 

Uczniowie klasy IVa w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie

Email Drukuj PDF
W dniach od 16 – 20 marca 2015r. wszyscy uczniowie z klasy IVa wyjechali pod opieką wychowawczyni i nauczycielki wychowania fizycznego do Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie, gdzie wzięli udział w turnusie profilaktycznym. Codziennie uczestniczyli w ośmiu zajęciach prowadzonych przez realizatorów z Centrum. Tematyka zajęć dotyczyła profilaktyki uzależnień od komputera i Internetu oraz zdrowego stylu życia. Bardzo szeroko realizowany był też blok rozwijający kluczowe umiejętności życiowe. Dzieci uczyły się wzajemnej komunikacji i rozwiązywania konfliktów oraz współpracy i współdziałania w grupie. Zdobyły wiedzę na temat tolerancji oraz wyrażania własnych uczuć bez ranienia innych. Bardzo cenne były ćwiczenia radzenia ze stresem, umiejętności zorganizowania sobie czasu oraz ABC dobrego wychowania – mały savoir – vivre. Z dużym zaangażowaniem uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych: wykonali wielkanocne zajączki techniką decoupage oraz wypiekali ciasteczka serowo – drożdżowe z jabłkiem i budyniem dla wszystkich uczestników turnusu ( około 80 osób). W czasie przerw między zajęciami chętnie wychodzili na świeże powietrze: grali w piłkę, ćwiczyli na mini siłowni, spędzali czas na placu zabaw. W czwartek odwiedzili Regionalne Muzeum im. W. Dutkiewicz. Zwiedzili wystawy: czasową, przyrodniczą, historyczną oraz dawne życie codzienne. Na zakończenia każdego dnia odbywały się zajęcia integracyjne z grupą uczniów z Chrustowa. Było to Koło Fortuny, Kalambury, Sprawny w minutę, a na koniec wspólna dyskoteka. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy uczniowie „wytrzymali” podczas turnusu bez telefonów komórkowych, gier komputerowych, Internetu, telewizji, tabletów itp. Udowodnili przede wszystkim sobie - że można. Pokonali też wiele własnych słabości, zdobywając dzięki temu wiedzę o sobie oraz innych. Nabyte umiejętności z pewnością zaowocują w niedalekiej przyszłości.
Zmieniony: Niedziela, 22 Marzec 2015 17:24
 


Strona 8 z 21
Reklama

Biuletyn Informacji Publcznej

Uroczystość Nadania Imienia Noblistów Polskich

Tygodniowy plan zajęć ważny od 04 września 2017 r.

Zapraszamy do galerii


Nobliści Polscy

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Kalendarz

luty 2014
Tpwścpsn
0512
063456789
0710111213141516
0817181920212223
092425262728

Nasze rysunki

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Projekt 4elt

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama