Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

„ Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć , że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” Maria Skłodowska-Curie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

X Przedszkolny Przegląd Tańca

Email Drukuj PDF
19 maja we wtorek Nasze Kochane Przedszkolaki brały udział w Przeglądzie Tańca organizowanym przez Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Rogoźnie. Przegląd organizowany był w Rogozińskim RCK gdzie dzieci mogły na dużej scenie przedstawić swoje ulubione piosenki. W zmaganiach brało udział 13 grup przedszkolnych z Rogoźna i okolic. Nasza grupa występowała jako 8 z piosenką „Muchomorek”. Dzieci miały bardzo fajne i zarazem proste przebrania muchomorów. Tańczyły swoja piosenkę bardzo dzielnie i z uśmiechem. Innym grupom podobał się nasz taniec z pomponikami. Po występie było słychać liczne oklaski. Po występach wszystkich grup było oficjalne ogłoszenie wyników. Wszystkie grupy biorące udział w Przeglądzie zajęły zaszczytne PIERWSZE miejsce. Każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom i słodkie batoniki.
 

ZACHWYT NAD ŚWIATEM PRZYRODY

Email Drukuj PDF
W środę 29 kwietnia 2015r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Zachwyt nad światem przyrody” organizowany przez RCK, Bibliotekę Publiczną – Oddział dla Dzieci w Rogoźnie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II szkoły podstawowej : Natalia Dykas, Martyna Feliksiak oraz Marietta Promińska. Atmosfera podczas konkursu była bardzo mila, swobodna, sprzyjająca rozluźnieniu oraz otwartości recytujących. Nasze reprezentantki były wspaniale przygotowane i świetnie wypadły w konkursie – wszystkie zasłużyły na pochwałę, zwłaszcza Martyna Feliksiak, która zajęła zaszczytne II miejsce. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy imienny dyplom i drobny upominek, a laureaci konkursu – dyplomy, upominek oraz wybraną przez siebie nagrodę książkową.
 

Wielkanocny Zajączek

Email Drukuj PDF
„Zajączki, zajączki, zajączki,
Skakały przez pola i łączki.
Stanęły pod laskiem i patrzą,
Jak dzieci się bawią i skaczą.
A dzieci podały im rączki
I z dziećmi skakały zajączki.”
Tym właśnie oto wierszykiem, połączonym z zabawą ruchową dzieci z oddziału przedszkolnego w Gościejewie we wtorek 31 marca oczekiwały na przybycie „Wielkanocnego Zajączka”. Nie mogły poszukać słodkich upominków przygotowanych przez gościa w ogródku przedszkolnym, gdyż padający przez cały dzień śnieg z deszczem im na to nie pozwolił, lecz Zajączek nie przestraszył się „złej” pogody i oprócz słodkości przyniósł prezenty dla grupy – były to nowe zabawki, które dopełniły wyposażenia sali. Największą frajdą dla dzieci było rozpakowywanie prezentów i to „słodkie” oczekiwanie co zawierają, a później….? - wspólna zabawa.
Na koniec dnia pobytu w przedszkolu dzieci zmęczone, lecz zadowolone zabrały do domu swoje słodki upominki oraz wielkanocne koszyczki z kurczaczkami i własnoręcznie zdobionymi jajkami, które wykonały dzień wcześniej. Zarówno wielkanocny koszyczek, jak i wcześniej zabrane do domu ozdobne pudełko z posianym przez dzieci żytem będą ozdobą każdego wielkanocnego stołu przedszkolaka.
Zmieniony: Czwartek, 02 Kwiecień 2015 12:34
 

Uczniowie klasy IVa w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie

Email Drukuj PDF
W dniach od 16 – 20 marca 2015r. wszyscy uczniowie z klasy IVa wyjechali pod opieką wychowawczyni i nauczycielki wychowania fizycznego do Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie, gdzie wzięli udział w turnusie profilaktycznym. Codziennie uczestniczyli w ośmiu zajęciach prowadzonych przez realizatorów z Centrum. Tematyka zajęć dotyczyła profilaktyki uzależnień od komputera i Internetu oraz zdrowego stylu życia. Bardzo szeroko realizowany był też blok rozwijający kluczowe umiejętności życiowe. Dzieci uczyły się wzajemnej komunikacji i rozwiązywania konfliktów oraz współpracy i współdziałania w grupie. Zdobyły wiedzę na temat tolerancji oraz wyrażania własnych uczuć bez ranienia innych. Bardzo cenne były ćwiczenia radzenia ze stresem, umiejętności zorganizowania sobie czasu oraz ABC dobrego wychowania – mały savoir – vivre. Z dużym zaangażowaniem uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych: wykonali wielkanocne zajączki techniką decoupage oraz wypiekali ciasteczka serowo – drożdżowe z jabłkiem i budyniem dla wszystkich uczestników turnusu ( około 80 osób). W czasie przerw między zajęciami chętnie wychodzili na świeże powietrze: grali w piłkę, ćwiczyli na mini siłowni, spędzali czas na placu zabaw. W czwartek odwiedzili Regionalne Muzeum im. W. Dutkiewicz. Zwiedzili wystawy: czasową, przyrodniczą, historyczną oraz dawne życie codzienne. Na zakończenia każdego dnia odbywały się zajęcia integracyjne z grupą uczniów z Chrustowa. Było to Koło Fortuny, Kalambury, Sprawny w minutę, a na koniec wspólna dyskoteka. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy uczniowie „wytrzymali” podczas turnusu bez telefonów komórkowych, gier komputerowych, Internetu, telewizji, tabletów itp. Udowodnili przede wszystkim sobie - że można. Pokonali też wiele własnych słabości, zdobywając dzięki temu wiedzę o sobie oraz innych. Nabyte umiejętności z pewnością zaowocują w niedalekiej przyszłości.
Zmieniony: Niedziela, 22 Marzec 2015 17:24
 

KONKURS PLASTYCZNY

Email Drukuj PDF
Uczniowie naszej szkoły: Agata Grzelak, Sandra Grzelak, Gabriela Szejner i Magdalena Gomulec brali udział w konkursie plastycznym „Najpiękniejsze zakątki powiatu Obornickiego” pt.: „Budynki szkolne” zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku. Ucznnica klasy V Magdalena Gomulec zdobyła III miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
 

Piłkarskie zmagania dziewcząt

Email Drukuj PDF
Dnia 10 kwietnia 2015r. dziewczęta z naszej szkoły: Magdalena Gomulec, Iga Szymkowiak, Angelika Wołczyńska, Jagoda Szejner, Joanna Chojnacka, Joanna Kaczmarek, Małgorzata Mazur, Sandra Grzelak, Natalia Szurpit i Martyna Michor uczestniczyły w finale wojewódzkim XV. edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U 12, którego organizatorem jest PZPN. Turniej rozegrany został na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Rozgrywkom towarzyszyło dużo emocji, zacięta rywalizacja, wspaniała atmosfera i piękna pogoda. W naszej grupie miałyśmy rozegrać trzy mecze. Pierwszy okazał się pechowy dla naszych dziewcząt, bowiem przegrały z drużyną UKS Biskupianka Stara Krobia 1:3. W kolejnym meczu podobnie jak w zeszłym roku dziewczęta trafiły na przeciwniczki z SP Konin rewanżując się i wygrywając 2:1. Ostatni mecz z drużyną z SP Kobyla Góra zakończył się remisem. Pomimo, że naszej drużynie nie udało się wyjść z grupy, cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak prestiżowym turnieju. W przerwie między meczami na zawodników czekał ciepły posiłek. Po zakończonych rozgrywkach każdy uczestnik otrzymał paczkę z upominkami oraz medal.
 

Kartonowy Zamek

Email Drukuj PDF
Otaczająca nas przyroda-natura jest bezcennym i ogromnym skarbem. Szacunku i miłości do niej powinniśmy uczyć się już od najmłodszych lat. Kształtując wrażliwość dziecka na piękno natury, chronimy środowisko i dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń. Szczególnie ważne jest rozpoczęcie edukacji ekologicznej już w przedszkolu. Dzieci przedszkolne uczą się szybciej i łatwiej, dlatego można wyrobić w nich właściwe postawy ekologiczne. W ubiegłym tygodniu w Oddziale Przedszkolnym Tarnowo dzieci wyrabiały w sobie właśnie takie postawy, uczyły się prawidłowo segregować śmieci, dbać o otaczające nas środowisko i pomagały w sprzątaniu naszego placu zabaw. Czyste środowisko pozwala bezpiecznie i komfortowo korzystać z tego co daje nam przyroda. Na zajęciach z uzbieranej makulatury przedszkolaki zbudowały wspaniały Kartonowy Zamek, który wcześniej ozdobiły i pomalowały kolorowymi farbami. Dziś Zamek służy do wspólnej zabawy, a dzieci poznały pojęcie recyklingu. Mamy nadzieje , że poznane wiadomości na trwałe zapiszą się w nawykach naszych kochanych milusińskich.
 

Zakończenie karnawału

Email Drukuj PDF
„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara! Dziś na moje rozkazanie niech się miły nastrój stanie. Niech w zabawie, no i w tańcu splotą się ręce przebierańców. Bawmy się więc wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło."
Przedszkolaki z Oddziału Tarnowo świętowały tradycyjny „Podkoziołek” w piątek 06.02.2013r. Jak Karnawał nakazuje, każdy uczestnik naszej zabawy musiał zaprezentować swoje przebranie i zatańczyć wesoło. Były tańce tradycyjne, piosenki przedszkolne i ulubione przez dzieci kaczuszki, makarena i gangnam style. Uśmiechu co nie miara, wygibasów słodkości dla łasuchów i moc radości gościły w naszych przedszkolnych salach. Był wybór króla i królowej Balu i nagrody za najlepszy i najciekawszy taniec. Przedszkolny Bal Karnawałowy uważamy za udany, a Karnawał za zakończony.
Zmieniony: Poniedziałek, 09 Marzec 2015 08:11
 


Strona 9 z 24
Reklama

Biuletyn Informacji Publcznej

Uroczystość Nadania Imienia Noblistów Polskich

Tygodniowy plan zajęć ważny od 04 września 2017 r.

Zapraszamy do galerii


Nobliści Polscy

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Kalendarz

marzec 2014
Tpwścpsn
0912
103456789
1110111213141516
1217181920212223
1324252627282930
1431

Nasze rysunki

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Projekt 4elt

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama