Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

„ Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć , że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” Maria Skłodowska-Curie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

Zakończenie karnawału

Email Drukuj PDF
„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara! Dziś na moje rozkazanie niech się miły nastrój stanie. Niech w zabawie, no i w tańcu splotą się ręce przebierańców. Bawmy się więc wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło."
Przedszkolaki z Oddziału Tarnowo świętowały tradycyjny „Podkoziołek” w piątek 06.02.2013r. Jak Karnawał nakazuje, każdy uczestnik naszej zabawy musiał zaprezentować swoje przebranie i zatańczyć wesoło. Były tańce tradycyjne, piosenki przedszkolne i ulubione przez dzieci kaczuszki, makarena i gangnam style. Uśmiechu co nie miara, wygibasów słodkości dla łasuchów i moc radości gościły w naszych przedszkolnych salach. Był wybór króla i królowej Balu i nagrody za najlepszy i najciekawszy taniec. Przedszkolny Bal Karnawałowy uważamy za udany, a Karnawał za zakończony.
Zmieniony: Poniedziałek, 09 Marzec 2015 08:11
 

W karnawale wszyscy bawią się wspaniale

Email Drukuj PDF
„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara! Dziś na moje rozkazanie niech się miły nastrój stanie. Niech w zabawie, no i w tańcu splotą się ręce przebierańców. Bawmy się więc wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło."
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla najmłodszych uczestników to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele dni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu wrażeń, przeżyć i radości.
Tak też było i u nas. W dniu 13 lutego w oddziale przedszkolnym w Gościejewie dzieci i ich rodzice bawili się na balu karnawałowym. Tego dnia w przedszkolu gościły różne postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych i lubianych bajek, można było spotkać wróżki, Elzę, pszczółkę, strażaka, kowboja, Spider – Mana, myszkę… . Dużą niespodzianką zarówno dla dzieci, jak i nas samych były przebrania rodziców i pań. Wszyscy bawili się świetnie podczas wspólnych tańców, pląsów oraz zorganizowanych konkursów. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodkościami i napić soczku.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci zmęczone, ale szczęśliwe opuszczały przedszkolne progi.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, za spędzenie z nami, z dziećmi wspólnego czasu w miłej i serdecznej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości dzieciom, a to było głównym celem tego balu.

Kolejny bal karnawałowy już za rok – zapraszamy.
Zmieniony: Poniedziałek, 02 Marzec 2015 09:46
 

Wizyta stomatologa w przedszkolu.

Email Drukuj PDF
„Bóbr i wiewiórka
silne zęby mają,
dzieci też mieć takie mogą
- jeśli o nie co dzień dbają.
Szorujemy ząbki dzielnie,
szczotką, pastą, ciepłą wodą,
aby lśniły jak gwiazdeczki
super bielą i urodą”.


We wtorek 10 lutego nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście – pani Sandra Brzeszczyńska – lekarz dentysta i pani Ewelina Rusiniak – asystentka stomatologiczna. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Udzielały odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące wysłuchanych wierszyków, zdobytych informacji oraz własnego doświadczenia, rozwiązywały zagadki. Wielkim zainteresowaniem cieszył się model sztucznej szczęki na którym każde dziecko miało okazję zaprezentować jak prawidłowo szczotkuje ząbki. Dzieci opowiadały o swoich wizytach w gabinecie stomatologicznym, a panie zdradzały sposoby na opanowanie strachu przed wizytą u dentysty. Dzieci wspólnie ustaliły, co służy, a co szkodzi zębom mlecznym i stałym. Następnie miały za zadanie pięknie pokolorować obrazek zdrowego ząbka, a w tym czasie pani stomatolog przebadała ząbki każdemu dziecku, zapisała informację dla rodziców o stanie uzębienia ich pociech. Dzieci podczas miłego spotkania zostały obdarowane naklejkami DZIELNEGO PACJENTA. Dziękujemy za wizytę i obiecujemy dbać o swoje ząbki.
 

Nasi Mili, Nasi Kochani Dziadkowie

Email Drukuj PDF
„Aby babcia i dziadziunio
W zdrowiu długo żyli.
Aby uśmiech dla nas mieli
W każdej wolnej chwili
Dziś dla babci słońce mamy
I całuski dla dziadziusia.
Dziś życzenia wnuczek składa
I piosenki śpiewa wnusia. …”

21 i 22 stycznia to najpiękniejsze dni w roku- „Dzień Babci i Dziadka”. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. Nasze przedszkolaczki nie zapomniały o swoich ukochanych Babuniach i Dziadziusiach. Zaprosiliśmy w piątek 30 stycznia na godz. 10.00 do Przedszkolnego Oddziału Tarnowo naszych milusińskich. Każda wnusia i każdy wnusio przygotowali piękne piosenki i wierszyki. Przedszkolaki obdarowały swoich gości własnoręcznie wykonanymi laurkami i małymi upominkami na szczęście. Wesołe życzenia i wspólne tańce, dużo śmiechu i łez wzruszenia. Była taneczno-muzyczna niespodzianka od maluszków, która w wykonaniu naszych smyków rozweseliła gości, a pomponowe wygibasy wnuczek i umiejętności aktorskie wnuków zachwyciły wszystkich. Nasze wspólne spotkanie zakończyła ciepła kawa i pyszne słodkości. Jeszcze raz wszystkiego co najlepsze Nasi Kochani Dziadkowie…
 

Przedszkolny Tydzień Mody

Email Drukuj PDF
Karnawał w pełni, a my w Tarnowie w Oddziale „0” w dniach 12.01 – 17.01.2015 urządziliśmy Tydzień Mody. Były przebieranki tematyczne, pokazy mody, modeling i sesje zdjęciowe. Oczywiście dziewczynki były w siódmym niebie, ale chłopcy też stanęli na wysokości zadania. Przeznaczyliśmy na to cały tydzień. Zaczęliśmy od poniedziałkowego- eleganckiego stylu, były sukienki, różne błyskotki, koszule, pulowerki i świetny dystyngowany humor. We wtorek kapeluszowy zawrót głowy. Były kapelusze duże, małe, czarne, białe, kolorowe, czapeczki, berety i ten uroczy błysk w oku. Środa przywitała nas cygańsko- indiańskim stylem. Dziewczyny kręciły się w kolorowych falbankach ze sznurem korali na szyi, a chłopcy chwalili swoimi pióropuszami i odgłosami indiańskimi, były nawet tańce przywołujące do nas wiosnę… Sportowo- dresowy czwartek uspokoił nas troszeczkę by w piątek zaszaleć. I nadszedł ten wyczekiwany egipski piąteczek. Odwiedziła nas Faraona Dorotka. Były odpowiednie prześcieradłowe stroje, biżuteria i wesołe uśmiechy naszych małych Egipcjan. Codzienne pokazy mody i sesje zdjęciowe można podziwiać w naszej Galerii do której serdecznie zapraszamy… Za rok koniecznie musimy to powtórzyć !!!
 

„Góra grosza”

Email Drukuj PDF
Tradycyjnie jak co roku uczniowie i nauczyciele ZS w Gościejewie włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Góra grosza” zorganizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. To już XV edycja.
Od 24 listopada do 5 grudnia 2014r. członkinie Samorządu Uczniowskiego gimnazjum (Julia Bartczak, Sandra Szcześniak i Weronika Nowak) oraz Samorządu Uczniowskiego SP (Gabriela Szejner, Natalia Świątek, Natalia Mikołajczak, Magdalena Gomulec, Iga Szymkowiak , Martyna Górkiewicz, Anna Feliksiak) zbierały do puszek monety. W sumie zebrano kwotę 492zł 38gr., którą przekazano Towarzystwu NASZ DOM. Opiekę nad uczniami i przeprowadzeniem akcji w szkole sprawowały opiekunki SU p.W.Olenderska w gimnazjum i p. Agnieszka Nowak w szkole podstawowej.
Chętnie włączamy się do akcji „Góra grosza” ponieważ jej cel jest bardzo szczytny. Zebrane fundusze przekazywane są na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Zmieniony: Czwartek, 12 Luty 2015 08:44
 

Prezent od ARiMR

Email Drukuj PDF
W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczeństwo dzieci na drogach z terenów wiejskich” promowanej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz programu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” 5 lutego 2015r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z uczniami klas I-III.
Razem z panią sierżant Anetą Stróżewską z Komisariatu Policji w Rogoźnie dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania po drogach oraz bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych. Kierownik Biura Powiatowego w Obornikach ARi MR w Rogoźnie pani Ewelina Wysocka-Babst wręczyła 82 odblaskowe kamizelki uczniom klas I-III. Natomiast na spotkaniu z gimnazjalistami omawiane były zagadnienia związane z odpowiedzialnością osób małoletnich przed prawem - narkotyki, dopalacze , środki odurzające , przemoc psychiczno-fizyczna oraz bezpieczeństwo w sieci.
Zmieniony: Czwartek, 05 Luty 2015 13:06
 

„Taki nastrój jest w teatrze, że zachwycam się , gdy patrzę.”

Email Drukuj PDF
30 stycznia 2015r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do Rogozińskiego Centrum Kultury, aby obejrzeć spektakle teatralne w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. 93 dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III oglądały przedstawienie „Plastusiowy pamiętnik”. Młodych widzów zachwyciła wspaniała gra aktorów, skoczne „wpadające w ucho” piosenki, piękne dekoracje i rekwizyty. Dzieci żywo reagowały na przygody Tosi, Witka, Plastusia i innych „mieszkańców” piórnika. W teatralnej wyprawie uczestniczyło również 33 uczniów klas IV-VI, podziwiali oni aktorów w roli bohaterów znanej powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy” oraz 25 gimnazjalistów , którzy obejrzeli spektakl pt. „Talenty” i zdali sobie sprawę z tego, że jednak warto „być, a nie mieć”. Dziękujemy za spotkanie z bohaterami ulubionych lektur.
 

Witamy Babcie i Dziadków.

Email Drukuj PDF
„Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa.
A w przedszkolu przedszkolaki składają życzenia.
Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom
Zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień
I dużo, dużo… radości.”

Jak co roku dzieci z oddziału przedszkolnego w Gościejewie powitały swoje kochane Babcie i kochanych Dziadków w swoich progach, a było to w piątek 16 stycznia. Na ten dzień z niecierpliwością wyczekiwały zarówno dzieci, jak i ich Dziadkowie, gdyż Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie (choć nie zabrakło i tremy). Dzieci zaprezentowały program artystyczny składający się z dwóch części: w części pierwszej przybyli goście obejrzeli Jasełka (które wcześniej wystawiane były również dla rodziców przedszkolaków), podczas których aktywnie uczestniczyli w śpiewaniu kolęd i pastorałek. Druga część zawierała wiersze i piosenki składane Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. Wzruszona babcia w imieniu pozostałych gości podziękowała dzieciom i opiekunom za pamięć, trud włożony w przygotowanie uroczystości, za miłą atmosferę oraz otrzymane upominki.
Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatkę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Następnie wnuki zaprosiły swoje babcie i dziadków do wspólnej zabawy przy muzyce.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Zmieniony: Niedziela, 18 Styczeń 2015 19:19
 


Strona 9 z 21
Reklama

Biuletyn Informacji Publcznej

Uroczystość Nadania Imienia Noblistów Polskich

Tygodniowy plan zajęć ważny od 04 września 2017 r.

Zapraszamy do galerii


Nobliści Polscy

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Kalendarz

luty 2014
Tpwścpsn
0512
063456789
0710111213141516
0817181920212223
092425262728

Nasze rysunki

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Projekt 4elt

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama