Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

„ Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć , że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” Maria Skłodowska-Curie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

Wizyta w Karolewie!

Email Drukuj PDF
Dnia 20 grudnia 2014 roku nasi uczniowie- aktorzy zostali zaproszeni na spotkanie świąteczne do Karolewa, aby zaprezentować Jasełka. Sołtys Karolewa p. Krysztofiak jak i cała społeczność Karolewa przyjęli nas bardzo serdecznie. Również tutaj spodobały się nasze Jasełka. Po przedstawieniu były podziękowania i zaproszono nas do wspólnego stołu. Jedliśmy pyszne ciasta i wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Potem przyszedł Gwiazdor i obdarował wszystkie dzieci prezentami.
Dziękujemy za zaproszenie i bardzo miłe przyjęcie.
 

„ Tak! On jest Królem”.

Email Drukuj PDF
Pod takim tytułem uczniowie kl. VI, V i IV a naszej szkoły, dnia 19 grudnia br. wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane pod kierownictwem katechetek Iwony Chmielewskiej i Doroty Gintrowskiej. Aktorzy recytacją i śpiewem opowiedzieli historię narodzin Zbawiciela Jezusa. Wcielili się w role ludzi, aniołów oraz zwierząt, którzy według tradycji byli świadkami tego wydarzenia. Po reakcjach widzów można było wywnioskować, że przedstawienie spodobało się. Wszyscy chętnie włączyli się do wspólnego śpiewu.
Na zakończenie były życzenia Świąteczne i Noworoczne oraz prezenty od Gwiazdora dla każdego ucznia.
Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie uczniów i ich rodziców w przygotowanie przedstawienia.
Zmieniony: Wtorek, 30 Grudzień 2014 18:43
 

Dzień Języka Angielskiego.

Email Drukuj PDF
13 grudnia , w sobotę odbył się kolejny Dzień Języka Angielskiego, tym razem pod hasłem Healthy Food Day ( Dzień zdrowej żywności) . W konkursie rywalizowali ze sobą uczniowie ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Każda z klas reprezentowała jakiś owoc lub warzywo i musiała wykonać powierzone jej zadanie. Uczniowie z klasy IVa (marchewki) i IVb ( jabłka ) wykonywali plakat o zdrowej żywności, klasa V ( banany ) – była odpowiedzialna za wykonanie piramidy żywności, natomiast klasa VI ( maliny ) – zajmowała się zdrowymi kanapkami oraz sałatkami. Komisja oceniając przygotowanie klasy w konkursie brała pod uwagę: dekoracje, stroje uczniów, a także poprawne wykonanie zadania. Zwycięzcą okazała się klasa VI, która zaskoczyła komisję smacznymi kanapkami z dżemem malinowym i sałatką owocową i w ten sposób uzyskała największą ilość punktów. Na drugiej pozycji uplasowały się klasy IV b oraz klasa V, a na trzeciej klasa IV a.
Klasy gimnazjalne uczestniczyły w podobnych konkurencjach, tylko o innym poziomie trudności. Klasa I reprezentowała jagody, klasa II - truskawki, a klasa III - cytryny. Tutaj komisja oceniała także wykonane przez uczniów dekoracje, stroje, plakaty oraz poprawnie rozwiązaną krzyżówkę. Trzeba przyznać, że gimnazjaliści bardzo odpowiedzialnie przystąpili do konkursu i świetnie wykonali wszystkie zadania. Rywalizacja wśród uczniów była naprawdę wyczuwalna. Komisja miała okazję skosztować pysznych, zdrowych przekąsek, soku z cytryny oraz pierogów z jagodami. Niemniej jednak zwycięzcą okazała się klasa II, tuż za nią, bo na drugiej pozycji uplasowały się razem klasy I i III. Dzień upłynął w radosnej atmosferze, zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem oraz nagrodami.
Zmieniony: Środa, 17 Grudzień 2014 10:38
 

Sukces Weroniki Nowak – uczennicy III klasy Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Gościejewie.

Email Drukuj PDF
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, we wrześniu tego roku, ogłosiła konkurs adresowany do wielkopolskich gimnazjalistów pt. „Gimnazjaliści listy piszą…”. Konkurs rozpropagowany został poprzez wszystkie biblioteki publiczne w województwie wielkopolskim, do których wysłano regulaminy konkursowe. Odzew był niewiarygodnie liczny. Nadesłano 450 prac z całego województwa, które były czytane przez trzyosobową komisję w składzie:

1. Tomasz Kruczek – przewodniczący, prozaik, poeta, pisarz dla dzieci i młodzieży, członek poznańskiego Oddziału Związku Literatów Polskich,
2. Jolanta Kończak – polonistka, egzaminator w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu testów gimnazjalnych i licealnych,
3. Domicylla Sierszchuła-Filipowska – pracownik WBPiCAK w Poznaniu.

Jury przyznało 4 równorzędne nagrody w postaci Karty Prezentowej do sklepu Empik w wysokości 400 złotych oraz książkę pt. „Listy do siostry Barbary Czerwijowskiej z lat 1946-1959” Kazimiery Iłłakowiczówny. Wśród wyróżnionych 18 pozostałych prac znalazł się list uczennicy Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Gościejewie - Weroniki Nowak. Została ona nagrodzona Kartą Prezentową do sklepu Empik o wartości 250 złotych oraz pięknym dyplomem. Podsumowanie konkursu i uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 8 grudnia 2014r. w sali konferencyjnej WBP i CAK w Poznaniu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zmieniony: Wtorek, 16 Grudzień 2014 12:50
 

„Przyjedź do nas Mikołaju”

Email Drukuj PDF
„Przyjedź do nas Mikołaju
Z workiem jak to niebo.
Przywieź radość i zabawki
Dla nas, dla każdego…”

I przyjechał w piątek 5 grudnia odwiedzając przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Gościejewie. Dzieci już od kilku dni przygotowywały się na wizytę niecodziennego gościa: przystroiły świąteczne drzewko w bombki i świecidełka, przyozdobiły przedszkolne sale w świąteczne ozdoby, na gazetkach wisiały prace dzieci z podobizną Mikołaja, pięknie zdobione skarpety na prezenty. A w piątek rano, dzieci w mikołajkowych czapkach na głowie, ubrane na czerwono z niecierpliwością oczekiwały wejścia na salę, zastanawiając się, czy Mikołaj już ich odwiedził?
I… nie zawiodły się. Pod choinką znajdowały się prezenty. Każde z nich otrzymało mikołajkowy koszyczek z słodkościami ufundowanymi przez RR oraz dwa worki prezentów dla grupy.
A potem… nastąpiło wielkie rozpakowywanie i ... wspólna, radosna zabawa nowymi zabawkami.

Dziękujemy Mikołajowi, obiecujemy być grzeczni i zapraszamy za rok!!!
Zmieniony: Poniedziałek, 08 Grudzień 2014 09:13
 

Świątecznie w Przedszkolu

Email Drukuj PDF
Święta tuż, tuż…

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, przedszkolaki z Oddziału „0” w Tarnowie, przypomniały sobie tradycje i obrzędy bożonarodzeniowe. Wspólnie z wychowawcami przygotowaliśmy i ozdobiliśmy nasze sale, ubraliśmy kokardkową choinkę, kolorowym cukrem lukrowaliśmy pierniczki, które w piątek 19.grudnia przy przedszkolnej wigilii zajadaliśmy smacznie. Były świąteczne życzenia przy łamaniu się opłatkiem, wspólne kolędowanie i odświętny ubiór. Czar i magia Świąt ogarnęła każdego w te dni. Dodatkowo jako, że Polacy to w tradycji mają i co roku o tej porze Jasełka przedstawiają. Więc my też z weselem chcieliśmy razem kolędować. I małemu Jezuskowi całym sercem dziękować i w dniu 17 grudnia o godzinie 16.00 późnym popołudniem nasi mali aktorzy przedstawiali Rodzicom, Dyrekcji i zaproszonym Gościom Jasełka „Nasz Jezusek Ukochany”. Piękne kolędy, wspólny występ i podarunki od dzieci zaczarowały wszystkich. Pyszna kawusia, słodki poczęstunek umiliły nam spotkanie z Rodzicami, dzięki którym wszystko to było możliwe, za co bardzo DZIĘKUJEMY !!! Mikołajkowe podarunki również nas nie ominęły, dzieci z uśmiechami na twarzy dziękowały Gwiazdorowi za upominki, śpiewały piosenki i obiecały, że cały rok będą się starały zasłużyć na kolejne prezenty…
 

WIGILIA W KARCZMIE W BISKUPINIE

Email Drukuj PDF
Dzisiaj jest ten rodzaj ciszy,
że każdy wszystko usłyszy:
i sanie w obłokach mknące,
i gwiazdy na dach spadające,
a wszędzie to ufne czekanie.
Czekajmy - dziś cud się stanie

13 grudnia uczniowie klas I – III szkoły podstawowej wraz z grupą rodziców oraz wychowawczyniami spędzili kilka niezapomnianych godzin w Karczmie Biskupin. Wyjazd miał na celu przybliżenie tradycji świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności wigilijnego wieczoru.
Na miejscu, po serdecznym powitaniu, gospodarze zaprosili dzieci do środka, gdzie czekało na nich wiele atrakcje. Na początku milusińscy wysłuchali krótkiej prelekcji na temat zwyczajów i obrzędów wigilijnych. Wspólnie ze swoimi opiekunami i rodzicami śpiewali kolędy i pastorałki. Przygotowywanie ciasta na pierniki i przepyszne bułeczki cieszyło się dużym zainteresowaniem i sprawiło dzieciom wielką frajdę.
Z wielkim zaangażowaniem same wałkowały ciasto, wykrawały w nim świąteczne kształty, a po upieczeniu lukrowały pierniczki i słodkie bułeczki.
W czasie, kiedy blachy z ciastem zapełnione po same brzegi czekały w kolejce, by trafić do piekarnika, dzieci zabrały się za wykonanie świątecznych stroików oraz kolorowego, długiego łańcucha. Zrobione przez siebie ozdoby wigilijne dzieci zabierały do domu.
Po zajęciach przyszedł czas, aby zasiąść do wspólnej wieczerzy wigilijnej. Na uroczyście zastawionym stole, oprócz wcześniej przygotowanych przez dzieci wypieków znalazł się m. in. barszczyk, kapusta z grzybami, orzechy, jabłka oraz ryba. Każdy z uczestników mógł najeść się do syta i choć trochę poczuć zbliżającego się wielkimi krokami ducha świąt Bożego Narodzenia.
Na zakończenie tego wyjątkowego dnia dzieci mogły zakupić dla siebie i swoich bliskich świąteczne upominki.
Wigilia w Biskupinie to doskonała zabawa połączona z przekazywaniem wiedzy na temat polskiej tradycji wigilijnej, obrzędów i praktyk magicznych dzisiaj prawie zapomnianych.
Zmieniony: Wtorek, 16 Grudzień 2014 12:57
 

Turniej Mikołajkowy w Parkowie

Email Drukuj PDF
W piątek 5 grudnia 2014r. w odpowiedzi na zaproszenie wybraliśmy się do Zespołu Szkół w Parkowie na Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej. W turnieju zmierzyły się 4 drużyny. W pierwszych dwóch meczach nasi piłkarze byli bezkonkurencyjni. Kolejny mecz z drużyną z Parkowa okazał się meczem finałowym i bardzo emocjonującym, ponieważ do ostatnich chwil nie wiadomo było, kto zostanie zwycięzcą. Ostatecznie nasza drużyna zajęła drugie miejsce. Każdy z uczestników otrzymał czekoladę, a zwycięzcy medale i puchar dla szkoły. Królem strzelców został uczeń naszej szkoły Kacper Gomulec, który otrzymał nagrodę specjalną w postaci piłki. Naszą drużynę reprezentowali: Patryk Krysztofiak, Kacper Gomulec, Nikolas Rohde, Michał Zjawiński, Kacper Klar, Oskar Matoga, Walenty Kaczmarek, Tomasz Gacek, Kajetan Sierakowski.
 

„Andrzejkowe czary mary”

Email Drukuj PDF
Dnia 28 listopada 2014r. uczniowie z klas IV-VI spotkali się na zabawie andrzejkowej. Jedna z klas zamieniała się na salę wróżb, gdzie dziewczęta wróżyły wchodzącym koleżankom i kolegom. Były kubki przyszłości, szczęśliwe daty urodzenia, co mówią kolory, serca z imionami, wróżby karciane oraz złota myśl ze słodkim cukierkiem dla każdego. Jednocześnie w sali gimnastycznej trwała andrzejkowa dyskoteka. Samorząd szkolny przygotował mini-kawiarenkę, gdzie można było zakupić słodycze, napoje oraz zjeść zapiekankę lub hot-doga. Dla uczniów klas V-VI wieczór andrzejkowy trwał do białego rana. Podczas spotkania integracyjnego uczestnicy bawili się, tańczyli i grali w gry zręcznościowe.
 


Strona 10 z 21
Reklama

Biuletyn Informacji Publcznej

Uroczystość Nadania Imienia Noblistów Polskich

Tygodniowy plan zajęć ważny od 04 września 2017 r.

Zapraszamy do galerii


Nobliści Polscy

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Kalendarz

luty 2014
Tpwścpsn
0512
063456789
0710111213141516
0817181920212223
092425262728

Nasze rysunki

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Projekt 4elt

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama